Punkty widokowe na Lazurowym Wybrzeżu

//Punkty widokowe na Lazurowym Wybrzeżu

Punkty widokowe na Lazurowym Wybrzeżu pozwalają podziwiać piękno tego regionu z góry. Zobacz 9 punktów widokowych, które warto odwiedzić i wybierz najładniejszy!

9 punktów widokowych na Lazurowym Wybrzeżu to moje zestawienie miejsc blisko Nicei, które oferują piękne widoki. Z jednych zobaczysz najważniejsze atrakcje regionu, a z drugich szerokie panoramy aż po horyzont. Każdy jest wyjątkowy i zapewni niepowtarzalne wrażenia!

Punkty widokowe na Lazurowym Wybrzeżu

Wszystkie opisane niżej punkty widokowe na Lazurowym Wybrzeżu odwiedziłem osobiście. Ich kolejność jest przypadkowa, bo wciąż nie wiem, który z nich jest najpięknieszy. Jeżeli masz swoje typy, koniecznie zostaw komentarz pod artykułem!

 1. Głowa Psa nad Monako. Z tego miejsca możesz podziwiać całe Księstwo Monako. Widać wszystkie jego dzielnice, a także otaczającą miasto Francję, a nawet Włochy w oddali. Głowa Psa to skała, do którego można łatwo dojechać z Nicei. Wystarczy kierować się na miasteczko La Turbie. Ten punkt widokowy leży poza głównym szlakiem turystycznym w okolicy, dlatego nigdy nie jest oblegany przez turystów. Na miejscu możesz zrobić piknik, wspinać się na skały lub rozpocząć wędrówkę. Zawsze zabieram tu swoich przyjaciół i rodzinę i każdy jest tak samo oczarowany tym miejscem. Zobacz więcej: Głowa Psa nad Monako.
 2. Widok z ogrodu egzotycznego w Eze. Eze to przepiękne średniowieczne miasteczko na skale. Jego uliczki przypominają jednak zamkowe korytarze, bo wszystko jest tu zabudowane. Jeżeli chcesz podziwiać piękny widok na morze, półwysep Cap-Ferrat oraz dachy miasteczka, trzeba wejść do ogrodu egzotycznego (płatne). Wizyta w Eze bez odwiedzenia tego miejsca będzie niepełna!
 3. Widok ze Wzgórza Zamkowego w Nicei. To klasyczny pocztówkowy widok z najpopularniejszego chyba punktu widokowego na Lazurowym Wybrzeżu. Widać stąd Stare Miasto w Nicei, Promenadę Anglików, lotnisko i odległe dzielnice miasta leżące za dworcem kolejowym. Z drugiej strony wzgórza można podziwiać Stary Port w Nicei oraz wzgórze Mont Boron z domem Eltona Johna.
 4. Widok na zatokę Villefranche. Moją ulubioną zatokę, plażę i miasteczko Villefranche-sur-Mer można podziwiać z oficjalnego punktu widokowego przy drodze z Nicei do Monako zwanej Średnim Korniszem. Na poniższej mapie zaznaczyłem jednak miejsce nieco wcześniej, gdzie widok jest znacznie ładniejszy, ale niestety nie można się tam zatrzymać autem. W każdym razie chociaż krótkie spojrzenie na tę panoramę uzmysławia każdemu w jak pięknym miejscu jest. Zdecydowanie warto się tam wybrać. Pierwsze zdjęcie nad artykułem pokazuje właśnie ten widok.
 5. Widok ze szczytu Mont Chauve. To najwyższy punkt widokowy w zestawieniu. Szczyt Mont Chauve ma 853 m.n.p.m., a uważne oko dostrzeże stąd (przy dobrej widoczności) nawet okolice Saint-Tropez. Widać całą Niceę i wiele okolicznych miasteczek. Jeżeli lubisz podziwiać obszerne panoramy, to miejsce jest dla ciebie. Zobacz więcej w artykule Fort Mont Chauve.
 6. Widok z zamku w Roquebrune-Cap-Martin. Z zamku w miasteczku Roquebrune roztacza się jeden z moich ulubionych widoków w okolicy. Wszystko jest tu w zasięgu wzroku: palmy, lazurowe morze i plaża, linia kolejowa, Monako w oddali i ceramiczne dachówki w dole. Piękny widok z pięknego miasteczka. Wejście na teren zamku jest płatne. Zobacz więcej: Roquebrune-Cap-Martin.
 7. Widok z parku krajobrazowego nad Eze. Górna trasa z Nicei do Monako sama w sobie jest widokowa. Wzniesienie jest Parkiem Krajobrazym Górnego Kornisza, a najlepsza jego część to obszar nad miasteczkiem Eze. Tuż przy forcie de la Revère znajduje się punkt widokowy z tablicą informacyjną. To bardzo ładne miejsce, także na piknik i wędrówkę. Można stąd podziwiać panoramę z Eze i Cap-Ferrat w tle. Zobacz więcej: wędrówka z Eze do La Turbie.
 8. Widok z Gourdon. To miasteczko leży dość daleko od Nicei i bez samochodu trudno tam dotrzeć. Zbudowano je nad urwiskiem z widokiem aż do linii brzegowej. Obszerną panoramę można tam podziwiać siedząc przy restauracyjnym stoliku i zajadając lokalne specjały. Zobacz więcej: Gourdon.
 9. Widok z Mont Boron. To wzgórze będące granicą między Niceą, a Villefranche-sur-Mer pozwala obejrzeć oba te miasta z wysokości. Najlepsze miejsce obserwacji jest tuż przy forcie na szczycie i można tam łatwo dojechać autem, autobusem lub skuterem, a nawet wejść pieszo (chociaż to nieco męcząca wędrówka). Okolica jest idealna na piknik oraz leśne spacery. Inny ciekawy punkt widokowy na Mont Boron znajdziesz w południowej części wzgórza. Widać stamtąd wejście do zatoki Villefranche i półwysep Cap-Ferrat.

Wszystkie te miejsca i widoki z poszczególnych punktów możesz zobaczyć na poniższej mapie:

Jeżeli znasz inne ciekawe punkty widokowe na Lazurowym Wybrzeżu, koniecznie napisz mi o nich w komentarzu poniżej!

2018-01-05T12:03:23+00:00 By |Categories: wakacje na Lazurowym Wybrzeżu|
 • No to teraz trudne pytanie – czy można dostać się komunikacją publiczną na któryś z punktów widokowych, albo nawet w prosty sposób na piechotę? :D

  • Pieszo to ten w Nicei :). W wielu z tych miejsc podałem w opisach linki do dodatkowych artykułów i tam praktycznie zawsze znajdziesz informacje jak można dojechać.

 • Marcin Synak

  Czy ktorys z opisanych (albo jakis inny) puktow widokowych umozliwia dojazd pojazdem (motocyklem) na sam szczyt tak aby moc sfotografowac motocykl na tle pieknego widoku? Nie musi byc az tak bardzo spektakularny widok bo domyslam sie, ze takie zarezerwowane sa dla punktow gdzie nie jest az tak latwo sie dostać. Najlepiej gdyby byl to widok na Monte Carlo ale nie koniecznie.
  Dziekuje z gory i pozdrawiam

  • Najlepiej wjechać na Grande Corniche, czyli najwyższą drogę widokową z Nicei do Monako. Po drodze masz wspaniałe widoki i miejsca na dobre zdjęcia. Właśnie ta trasa jest wykorzystywana przez producentów aut do kręcenia reklam nowych samochodów ;). W Nicei masz znaki na Grande Corniche w okolicach portu.

 • wyobraznia

  Park Krajobrazowy!!!!

 • marian gongor

  Bezapelacyjnie park krajobrazowy w Eze

 • ania bm

  Eze :)

 • Pepe

  Glowa psa noca! MOOOC!

MAJÓWKA 2018 -> dołącz do zwiedzania z przewodnikiem!
close-image
Pobierz 10 pomysłów na Lazurowe Wybrzeże, które ułatwią Tobie zaplanowanie zwiedzania!
Zobacz od razu >>
close-link
Pobierz darmowy eBook!