Punkty widokowe na Lazurowym Wybrzeżu

Home/wakacje na Lazurowym Wybrzeżu/Punkty widokowe na Lazurowym Wybrzeżu

Punkty widokowe na Lazurowym Wybrzeżu pozwalają podziwiać piękno tego regionu z góry. Zobacz 9 punktów widokowych, które warto odwiedzić i wybierz najładniejszy!

9 punktów widokowych na Lazurowym Wybrzeżu to moje zestawienie miejsc blisko Nicei, które oferują piękne widoki. Z jednych zobaczysz najważniejsze atrakcje regionu, a z drugich szerokie panoramy aż po horyzont. Każdy jest wyjątkowy i zapewni niepowtarzalne wrażenia!

Punkty widokowe na Lazurowym Wybrzeżu

Wszystkie opisane niżej punkty widokowe na Lazurowym Wybrzeżu odwiedziłem osobiście. Ich kolejność jest przypadkowa, bo wciąż nie wiem, który z nich jest najpięknieszy. Jeżeli masz swoje typy, koniecznie zostaw komentarz pod artykułem!

  1. Głowa Psa nad Monako. Z tego miejsca możesz podziwiać całe Księstwo Monako. Widać wszystkie jego dzielnice, a także otaczającą miasto Francję, a nawet Włochy w oddali. Głowa Psa to skała, do którego można łatwo dojechać z Nicei. Wystarczy kierować się na miasteczko La Turbie. Ten punkt widokowy leży poza głównym szlakiem turystycznym w okolicy, dlatego nigdy nie jest oblegany przez turystów. Na miejscu możesz zrobić piknik, wspinać się na skały lub rozpocząć wędrówkę. Zawsze zabieram tu swoich przyjaciół i rodzinę i każdy jest tak samo oczarowany tym miejscem. Zobacz więcej: Głowa Psa nad Monako.
  2. Widok z ogrodu egzotycznego w Eze. Eze to przepiękne średniowieczne miasteczko na skale. Jego uliczki przypominają jednak zamkowe korytarze, bo wszystko jest tu zabudowane. Jeżeli chcesz podziwiać piękny widok na morze, półwysep Cap-Ferrat oraz dachy miasteczka, trzeba wejść do ogrodu egzotycznego (płatne). Wizyta w Eze bez odwiedzenia tego miejsca będzie niepełna!
  3. Widok ze Wzgórza Zamkowego w Nicei. To klasyczny pocztówkowy widok z najpopularniejszego chyba punktu widokowego na Lazurowym Wybrzeżu. Widać stąd Stare Miasto w Nicei, Promenadę Anglików, lotnisko i odległe dzielnice miasta leżące za dworcem kolejowym. Z drugiej strony wzgórza można podziwiać Stary Port w Nicei oraz wzgórze Mont Boron z domem Eltona Johna.
  4. Widok na zatokę Villefranche. Moją ulubioną zatokę, plażę i miasteczko Villefranche-sur-Mer można podziwiać z oficjalnego punktu widokowego przy drodze z Nicei do Monako zwanej Średnim Korniszem. Na poniższej mapie zaznaczyłem jednak miejsce nieco wcześniej, gdzie widok jest znacznie ładniejszy, ale niestety nie można się tam zatrzymać autem. W każdym razie chociaż krótkie spojrzenie na tę panoramę uzmysławia każdemu w jak pięknym miejscu jest. Zdecydowanie warto się tam wybrać. Pierwsze zdjęcie nad artykułem pokazuje właśnie ten widok.
  5. Widok ze szczytu Mont Chauve. To najwyższy punkt widokowy w zestawieniu. Szczyt Mont Chauve ma 853 m.n.p.m., a uważne oko dostrzeże stąd (przy dobrej widoczności) nawet okolice Saint-Tropez. Widać całą Niceę i wiele okolicznych miasteczek. Jeżeli lubisz podziwiać obszerne panoramy, to miejsce jest dla ciebie. Zobacz więcej w artykule Fort Mont Chauve.
  6. Widok z zamku w Roquebrune-Cap-Martin. Z zamku w miasteczku Roquebrune roztacza się jeden z moich ulubionych widoków w okolicy. Wszystko jest tu w zasięgu wzroku: palmy, lazurowe morze i plaża, linia kolejowa, Monako w oddali i ceramiczne dachówki w dole. Piękny widok z pięknego miasteczka. Wejście na teren zamku jest płatne. Zobacz więcej: Roquebrune-Cap-Martin.
  7. Widok z parku krajobrazowego nad Eze. Górna trasa z Nicei do Monako sama w sobie jest widokowa. Wzniesienie jest Parkiem Krajobrazym Górnego Kornisza, a najlepsza jego część to obszar nad miasteczkiem Eze. Tuż przy forcie de la Revère znajduje się punkt widokowy z tablicą informacyjną. To bardzo ładne miejsce, także na piknik i wędrówkę. Można stąd podziwiać panoramę z Eze i Cap-Ferrat w tle. Zobacz więcej: wędrówka z Eze do La Turbie.
  8. Widok z Gourdon. To miasteczko leży dość daleko od Nicei i bez samochodu trudno tam dotrzeć. Zbudowano je nad urwiskiem z widokiem aż do linii brzegowej. Obszerną panoramę można tam podziwiać siedząc przy restauracyjnym stoliku i zajadając lokalne specjały. Zobacz więcej: Gourdon.
  9. Widok z Mont Boron. To wzgórze będące granicą między Niceą, a Villefranche-sur-Mer pozwala obejrzeć oba te miasta z wysokości. Najlepsze miejsce obserwacji jest tuż przy forcie na szczycie i można tam łatwo dojechać autem lub skuterem, a nawet wejść pieszo (chociaż to nieco męcząca wędrówka). Okolica jest idealna na piknik oraz leśne spacery. Inny ciekawy punkt widokowy na Mont Boron znajdziesz w południowej części wzgórza. Widać stamtąd wejście do zatoki Villefranche i półwysep Cap-Ferrat.

Wszystkie te miejsca i widoki z poszczególnych punktów możesz zobaczyć na poniższej mapie:

Jeżeli znasz inne ciekawe punkty widokowe na Lazurowym Wybrzeżu, koniecznie napisz mi o nich w komentarzu poniżej!

Podobało się? Oceń wpis: (4 votes, average: 5,00 out of 5)

Loading...

2017-06-13T19:05:05+00:00 By |Categories: wakacje na Lazurowym Wybrzeżu|