Lazurowe Wybrzeże – jeden z najczęściej odwiedzanych rejonów turystycznych na świecie!

Lazurowe Wybrzeże przyciąga turystów przez cały rok, ale główny sezon trwa tutaj od maja do końca września. Wczasy i urlopy spędzają tu turyści z wielu krajów, ale przede wszystkim z Anglii, Rosji, Ameryki, Niemiec, Japonii, Chin i Kanady. Także Polacy chętnie odwiedzają ten wspaniały region, by cieszyć się słońcem, palmami, świetnym jedzeniem i oczywiście lazurową wodą w morzu.

Gdzie leży Lazurowe Wybrzeże?

Lazurowe Wybrzeże (po francusku Côte d’Azur) leży na południowym wschodzie Francji. To obszar nad Morzem Śródziemnym sięgający od granicy włoskiej prawie do Marsylii. Zwany także francuską Riwierą jest jednym z najchętniej odwiedzanych rejonów turystycznych na świecie. Cały ten obszar Francji nosi administracyjną nazwę Provence – Alpes – Côte d’Azur (Prowansja – Alpy – Lazurowe Wybrzeże), w skrócie PACA.

Poznaj za darmo atrakcje Lazurowego Wybrzeża !

 

Region ten słynie nie tylko z pięknych plaż i ciepłej wody o niesamowitej lazurowej barwie, ale także słońca, które świeci tu przez większość dni w roku. Kolejną zaletą regionu jest umiarkowany i łagodny klimat. Lato jest ciepłe i długie, a zimy krótkie, ze średnią temperaturą wynoszącą ok 13 stopni. Najlepszy czas na zwiedzanie i wypoczynek na Lazurowym Wybrzeżu to maj, czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień. Z kolei od października do kwietnia warto odwiedzić ten region, by skorzystać z licznych tras wędrownych, a nawet odwiedzić pobliskie Alpy Nadmorskie, gdzie można uprawiać sporty zimowe.

Villefranche-sur-Mer, Lazurowe Wybrzeże

Villefranche-sur-Mer, Lazurowe Wybrzeże

Francuska Riwiera to miejsce, które szczególnie upodobały sobie gwiazdy światowego kina i najsławniejsi artyści. Mają oni tutaj swoje wakacyjne posiadłości. W praktycznie każdym miasteczku Lazurowego Wybrzeża można natknąć się na dom celebryty lub chociażby opowieści o słynnych mieszkańcach.

Wycieczki na Lazurowe Wybrzeże

Najpopularniejsze miasta regionu to przede wszystkim: Nicea, Monako, Saint-Tropez i Cannes. To w nich toczy się życie towarzyskie, pełne luksusu i przepychu. To również obowiązkowy punkt każdej wycieczki na Lazurowe Wybrzeże. Jest to jednak zaledwie początek tego, co oferuje francuska Riwiera wszystkim turystom. Zdecydowanie warto spędzić wakacje na Lazurowym Wybrzeżu! Tym bardziej, że można je przeżyć bez rujnowania swojego budżetu.

Jeżeli szukasz praktycznych informacji dotyczących Lazurowego Wybrzeża, tego, co zobaczyć i co zwiedzić, opisów ciekawych wędrówek przyrodniczych, opisów miast i atrakcji regionu – skorzystaj z darmowego Przewodnika po Lazurowym Wybrzeżu. Tworzony przez mieszkańca francuskiej Riwiery blog to sprawdzone i aktualne informacje. Właśnie takich szukasz, prawda?