Punkty widokowe w Paryżu pozwolą tobie podziwiać miasto z różnych perspektyw. Darmowe i płatne miejsca rozsiane są po całej stolicy Francji.

Paryż najlepiej podziwiać spacerując chodnikiem i obserwując miejskie życie w otoczeniu pięknych kamienic, zielonych skwerów i zatłoczonych skrzyżowań. To nie Nowy Jork, który koniecznie trzeba zobaczyć z jednego z wieżowców, bo wtedy ta miejska dżungla i las budynków robią największe wrażenie.

Stolica Francji ma jednak kilka ciekawych miejsc, z których można i warto ją podziwiać. Ponad dachami Paryża odkryć można zupełnie inne miasto.

Zobacz również: mapa Paryża z zaznaczonymi atrakcjami!

Punkty widokowe w Paryżu, które warto odwiedzić

Poniżej znajdziesz 8 miejsc, z których są świetne widoki na miasto. To płatne i bezpłatne punkty widokowe w Paryżu, które pozwolą tobie zrobić ciekawe zdjęcia i oczywiście podziwiać miasto i jego najważniejsze atrakcje.

Wieża Montparnasse. Ten ogromny wieżowiec stoi niemalże w centrum Paryża i psuje całą panoramę miasta. Właśnie to czyni go najlepszym punktem widokowym! Stojąc na tarasie na szczycie nie widzisz tej paskudnej wieży. Widać za to całe miasto i Wieżę Eiffla. Warto podziwiać ten widok za dnia oraz po zmroku. Punkt płatny.

Widok na Wieżę Eiffla z wieży Montparnasse w Paryżu

Widok na Wieżę Eiffla z wieży Montparnasse w Paryżu

Wieża Eiffla. Żelazna Dama to najważniejsza atrakcja miasta. Z jej szczytu można podziwiać cała okolicę, a do wyboru turyści mają tarasy na kilku poziomach. Niestety podziwiając Paryż z wieży, nie widać jej samej. Widać za to brzydką wieżę Montparnasse, która nigdy nie powinna powstać w centrum. Punkt płatny.

Punkty widokowe w Paryżu: panorama miasta z Wieży Eiffla

Punkty widokowe w Paryżu: panorama miasta z Wieży Eiffla

Łuk Triumfalny. To kolejny płatny punkt widokowy w Paryżu. Nie jest może spektakularnie wysoki, ale ze względu na swoje położenie pozwala podziwiać Pola Elizejskie oraz Wieżę Eiffla.

Pola Elizejskie w Paryżu widziane z Łuku Triumfalnego

Pola Elizejskie w Paryżu widziane z Łuku Triumfalnego

Wielki Łuk w La Defense. Kolejny łuk, z którego można podziwiać miasto to Wielki Łuk w biurowej dzielnicy Paryża. Na jego szczyt wjeżdża się szklaną tubą i już samo to jest niezłą atrakcją. Ze szczytu można podziwiać przede wszystkim okoliczne wieżowce, ale także Łuk Triumfalny w oddali i oczywiście Żelazną Damę.

La Defense, biznesowa dzielnica Paryża

La Defense, biznesowa dzielnica Paryża

Wieża katedry Notre-Dame. Ostatni płatny punkt widokowy w zestawieniu to wieża katedry Notre-Dame. Znajduje się w centrum Paryża i umożliwia podziwianie z góry miejsc, które dały początek stolicy Francji.

Katedra Notre-Dame w Paryżu

Katedra Notre-Dame w Paryżu

Wzgórze Montmarte. Tu możesz za darmo zobaczyć miasto z góry. Wystarczy stanąć na schodach przed bazyliką Sacre Coeur. Można również wejść na jej kopułę, ale to już atrakcja płatna.

Panorama Paryża ze wzgórza Montmartre

Panorama Paryża ze wzgórza Montmartre

Dach galerii Lafayette. Kolejny dobrze położony bezpłatny punkt widokowy w Paryżu to dach galerii Lafayette. Nie trzeba robić zakupów, aby wjechać na taras widokowy!

Panorama Paryża z galerii Lafayette

Panorama Paryża z galerii Lafayette

Most Bir-Hakeim. Ostatnie miejsce w moim zestawieniu nie umożliwia obserwacji miasta z góry. Jest za to darmowym i bardzo ciekawym punktem widokowym na Wieżę Eiffla i Sekwanę. Most Bir-Hakeim to ten słynny most z Incepcji, ale warto go odwiedzić nawet, jeśli nie jesteś fanem filmu z Leonardo DiCaprio.

Most Bir-Hakeim, Paryż

Most Bir-Hakeim, Paryż

To oczywiście nie wszystkie punkty widokowe w Paryżu. Z pewnością jednak pozwolą ci zobaczyć miasto z zupełnie innej perspektywy. Jeżeli znasz inne ciekawe miejsca widokowe w stolicy Francji, możesz je dodać w komentarzu poniżej.