Punkty widokowe w Paryżu

//Punkty widokowe w Paryżu

Punkty widokowe w Paryżu pozwolą tobie podziwiać miasto z różnych perspektyw. Darmowe i płatne miejsca rozsiane są po całej stolicy Francji.

Paryż najlepiej podziwiać spacerując chodnikiem i obserwując miejskie życie w otoczeniu pięknych kamienic, zielonych skwerów i zatłoczonych skrzyżowań. To nie Nowy Jork, który koniecznie trzeba zobaczyć z jednego z wieżowców, bo wtedy ta miejska dżungla i las budynków robią największe wrażenie.

Stolica Francji ma jednak kilka ciekawych miejsc, z których można i warto ją podziwiać. Ponad dachami Paryża odkryć można zupełnie inne miasto.

Zobacz również: mapa Paryża z zaznaczonymi atrakcjami!

Punkty widokowe w Paryżu, które warto odwiedzić

Poniżej znajdziesz 8 miejsc, z których są świetne widoki na miasto. To płatne i bezpłatne punkty widokowe w Paryżu, które pozwolą tobie zrobić ciekawe zdjęcia i oczywiście podziwiać miasto i jego najważniejsze atrakcje.

  1. Wieża Montparnasse. Ten ogromny wieżowiec stoi niemalże w centrum Paryża i psuje całą panoramę miasta. Właśnie to czyni go najlepszym punktem widokowym! Stojąc na tarasie na szczycie, nie widzisz tej paskudnej wieży. Widać za to całe miasto i Wieżę Eiffla. Warto podziwiać ten widok za dnia oraz po zmroku. Punkt płatny.
  2. Wieża Eiffla. Żelazna Dama to najważniejsza atrakcja miasta. Z jej szczytu można podziwiać cała okolicę, a do wyboru turyści mają tarasy na kilku poziomach. Niestety podziwiając Paryż z wieży, nie widać jej samej. Widać za to brzydką wieżę Montparnasse, która nigdy nie powinna powstać w centrum. Punkt płatny.
  3. Łuk Triumfalny. To kolejny płatny punkt widokowy w Paryżu. Nie jest może spektakularnie wysoki, ale ze względu na swoje położenie pozwala podziwiać Pola Elizejskie oraz Wieżę Eiffla.
  4. Wielki Łuk w La Defense. Kolejny łuk, z którego można podziwiać miasto to Wielki Łuk w biurowej dzielnicy Paryża. Na jego szczyt wjeżdża się szklaną tubą i już samo to jest niezłą atrakcją. Ze szczytu można podziwiać przede wszystkim okoliczne wieżowce, ale także Łuk Triumfalny w oddali i oczywiście Żelazną Damę.
  5. Wieża katedry Notre-Dame. Ostatni płatny punkt widokowy w zestawieniu to wieża katedry Notre-Dame. Znajduje się w centrum Paryża i umożliwia podziwianie z góry miejsc, które dały początek stolicy Francji.
  6. Wzgórze Montmarte. Tu możesz za darmo zobaczyć miasto z góry. Wystarczy stanąć na schodach przed bazyliką Sacre Coeur. Można również wejść na jej kopułę, ale to już atrakcja płatna.
  7. Dach galerii Lafayette. Kolejny dobrze położony bezpłatny punkt widokowy w Paryżu to dach galerii Lafayette. Nie trzeba robić zakupów, aby wjechać na taras widokowy!
  8. Most Bir-Hakeim. Ostatnie miejsce w moim zestawieniu nie umożliwia obserwacji miasta z góry. Jest za to darmowym i bardzo ciekawym punktem widokowym na Wieżę Eiffla i Sekwanę. Most Bir-Hakeim to ten słynny most z Incepcji, ale warto go odwiedzić nawet, jeśli nie jesteś fanem filmu z Leonardo DiCaprio.

To oczywiście nie wszystkie punkty widokowe w Paryżu. Z pewnością jednak pozwolą ci zobaczyć miasto z zupełnie innej perspektywy. Jeżeli znasz inne ciekawe miejsca widokowe w stolicy Francji, możesz je dodać w komentarzu poniżej.

2018-08-28T15:03:39+00:00By |Categories: Paryż|
Chcesz darmowy poradnik o Paryżu?
Ułatwi zaplanowanie zwiedzania Paryża!
Zobacz od razu >>
close-link
Poradnik o Paryżu!