Paryż to stolica Francji, choć Francuzi uważają, że także całego świata. Bez względu na opinię warto chociaż raz w życiu odwiedzić to miejsce, bo Paryż to nie tylko miasto miłości, ale i zieleni, pięknej architektury oraz oczywiście sztuki.

Paryż (Paris) to stolica Francji i miasto, które trzeba odwiedzić chociaż raz w życiu. Nazywany jest także stolicą świata, choć to raczej już historia, z którą nie wszyscy Francuzi chcą się pogodzić. Paryż wciąż jednak przyciąga tłumy turystów z całego globu 
i utrzymuje miano miasta miłości. Znajdziesz tu wspaniałe zabytki architektury, ogromne kolekcje dzieł sztuki, najlepsze restauracje i mnóstwo miejsca do wypoczynku.

Paryż w weekend lub 5 dni – sprawdź przewodnik po mieście !

Paryż zamieszkuje ponad 2,2 mln osób i jest podzielony na 20 dzielnic. Zostały one kolejno ponumerowane, a pierwszą jest centrum miasta. Kolejne znajdziesz rysując na mapie ślimaka. W ten sposób stworzono podział administracyjny Paryża.

Paryż – w poszukiwaniu romantycznego ducha miasta

Do Paryża wszyscy przyjeżdżają przede wszystkim, by odnaleźć jego romantyczną stronę. Długie spacery brzegiem Sekwany lub wąskimi uliczkami, które na każdym rogu kończy niewielkie bistro to esencja wizyty w Paryżu. Z każdego niemal miejsca w mieście podziwiać można jego główną atrakcję – Żelazną Damę. Wieża Eiffla jest obowiązkowym punktem wizyty w stolicy Francji, ale zaledwie początkiem długiej listy wspaniałych atrakcji miasta. To tutaj zobaczysz słynną Mona Lisę w muzeum Luwr, odwiedzisz katedrę Notre-Dame, w której miał żyć słynny dzwonnik, czy Operę Garnier, gdzie toczy się akcja Upiora w Operze. Przed przyjazdem zobacz koniecznie online wszystkie atrakcje Paryża.

Paryż to jednak nie tylko miasto miłości i Miasto Świateł, jak jest nazywane przez turystów i mieszkańców. To również nowoczesna europejska stolica, z bardzo ciekawą dzielnicą biurową La Defense, świetną komunikacją publiczną (sprawdź: metro w Paryżu) oraz idealnym dojazdem z trzech okolicznych lotnisk do centrum (sprawdź: jak dojechać do Paryża z lotniska). Wszystko to sprawia, że miasto jest idealnym celem weekendowej wizyty, także z Polski!

Przewodnik po Paryżu

Paryż to ogromne miasto, którego nie da się zwiedzić bez wcześniejszego przygotowania. Zwyczajnie byłoby to marnowanie czasu. Trzeba dobrze zaplanować zwiedzanie Paryża, by dobrze wypełnić każdy dzień pobytu w tym pięknym mieście. Skoro czytasz ten tekst to oczywiście problem masz już z głowy! Przygotowałem darmowy przewodnik po Paryżu, w którym znajdziesz plan zwiedzania: weekend w Paryżu oraz Pięć dni w Paryżu. Jest też mapa Paryża z zaznaczonymi atrakcjami oraz sporo porad dla turystów. Z moim przewodnikiem na pewno nie zgubisz się w stolicy Francji i nie zmarnujesz ani jednej godziny podczas swojej wizyty.

Jeżeli efekty mojej pracy podobają się tobie, nie zapomnij udostępnić mojej strony znajomym. Będzie to dla mnie wartościowe wynagrodzenie! Zobacz też jak jeszcze możesz pomóc mi w rozwoju tego darmowego przewodnika.