Tourrettes-sur-Loup

//Tourrettes-sur-Loup

Tourrettes-sur-Loup to niewielkie miasteczko leżące niedaleko Vence na Lazurowym Wybrzeżu. Należy do typowych w regionie średniowiecznych kamiennych grodów i jest malowniczo położone na zboczu wzniesienia.

Tourrettes-sur-Loup to mały kamienny gród zbudowany na zboczu wzniesienia z widokiem na morze w oddali. Leży pomiędzy Vence, a kanionem Loup i jest idealnym miejscem na romantyczny spacer. Nie ma tu wielu atrakcji, dlatego wizytę w tym miejscu najlepiej połączyć ze zwiedzaniem okolicy.

Tourrettes-sur-Loup po drodze do Gourdon

Średniowieczne miasteczka na Lazurowym Wybrzeżu to jedna z atrakcji regionu. Kamienne grody zbudowane przed wiekami na stromych zboczach i skałach urzekają do dzisiaj swoim malowniczym położeniem i przyciągają miłośników historii oraz romantycznych spacerów. Do najpopularniejszych należą m.in. Eze, Saint-Paul de Vence i Roquebrune-Cap-Martin. Tourrettes-sur-Loup również się do nich zalicza, chociaż leży nieco na uboczu.

Miasteczko najlepiej zwiedzić przy okazji wizyty w Vence, Gourdon lub kanionie Loup. Można spędzić przyjemny dzień na Lazurowym Wybrzeżu planując wycieczkę samochodową według planu: przed południem wizyta w Vence i Muzeum Gombrowicza, następnie przejazd do Tourrettes-sur-Loup, gdzie można zjeść lunch, potem podziwianie niewielkiego kanionu Loup i popołudnie w pięknym Gourdon z obłędnym widokiem na okolicę.

Co warto zobaczyć w Tourrettes i jak zwiedzać miasteczko? Samochód najlepiej zostawić na zewnętrznym parkingu blisko centrum. Jest on bezpłatny i znajduje się tuż obok dużego skrzyżowania oraz restauracji Le Relais des Coches (28 Route de Vence). Za nią zaczyna się ścieżka spacerowa do centrum. To zaledwie 3 minuty pieszo. Drugi parking jest w samym miasteczku, ale jest ciasny i płatny. Tourrettes-sur-Loup zbudowano na planie trójkąta, a jego południowy wierzchołek jest punktem widokowym na okolicę. Warto tam dotrzeć podczas powolnego spaceru po zabudowaniach.

Jak dojechać do Tourrettes-sur-Loup?

Do miasteczka najlepiej dojechać samochodem lub skuterem. Pozwoli to zwiedzić okolicę, a w samym Tourrettes zatrzymać się jedynie na krótkie zwiedzanie, ewentualnie na lunch. Niezmotoryzowani mogą tam dotrzeć autobusem 510-511 z Vence, który dociera aż do Grasse.

2018-04-04T10:41:42+00:00By |Categories: miasta Lazurowego Wybrzeża|
Pobierz 10 pomysłów na Lazurowe Wybrzeże, które ułatwią Tobie zaplanowanie zwiedzania!
Zobacz od razu >>
close-link
Pobierz darmowy eBook!