Cap Canaille

Cap Canaille to najwyższy klif Francji i jeden z najwyższych w Europie. Znajduje się blisko Marsylii, między Cassis, a la Ciotat i gwarantuje piękne widoki oraz mnóstwo adrenaliny.

Cap Canaille to najwyższy klif Francji. Ma 394 m.n.p.m. i jest zaliczany do najwyższych w Europie. Warto go najpierw zobaczyć stojąc na plaży w pobliskim Cassis, a potem wjechać lub wspiąć się na sam szczyt. Jego ochrowy kolor wygląda wspaniale szczególnie podczas zachodów słońca.

Cap Canaille niedaleko Marsylii

Klif Cap Canaille to wapienne wzniesienie między la Ciotat, a Cassis, dwiema popularnymi letnimi miejscowościami na Lazurowym Wybrzeżu. Zaledwie kilkanaście kilometrów dalej leży Marsylia. Cały ten obszar jest świetny na weekendowy city break! Będąc w jednej ze wspomnianych wcześniej miejscowości zdecydowanie warto wjechać na klif. Na górze znajdują się parkingi dla samochodów oraz trasy wędrowne ułatwiające zwiedzanie tej atrakcji. Trzeba jednak być szczególnie uważnym, ponieważ nie ma tam nigdzie barierek! Można bez problemów podejść do samej krawędzi klifu i gwarantuję, że będzie to doznanie znacznie podnoszące poziom adrenaliny.

Planując zwiedzanie Cap Canaille warto wcześniej sprawdzić prognozę pogody. Podczas silnych wiatrów wjazd na szczyt jest zamknięty, ponieważ przebywanie w pobliżu urwiska jest wtedy wyjątkowo niebezpieczne.

Wjazd na Cap Canaille jest bardzo łatwy i szybki. Prowadzi tam droga Route de Cretes (D141), którą dobrze oznakowano kierunkowskazami. Z Cassis to maksymalnie 10 minut autem. Po drodze jest kilka przystanków, a każdy oferuje inne widoki na zatokę, calanques i okoliczne zabudowania. Klif jest idealnym miejscem na wspinaczki, piesze wędrówki, pikniki oraz długie spacery.

Na koniec jeszcze ciekawostka: na klifie kręcono świetną komedię Zawieszeni na drzewie (Sur un arbre perché) z Louisem de Funes, który wypadł z trasy i zawisł na drzewie w połowie wzniesienia.

2018-02-13T14:52:57+00:00 By |Categories: atrakcje Lazurowego Wybrzeża|
Pobierz 10 pomysłów na Lazurowe Wybrzeże, które ułatwią Tobie zaplanowanie zwiedzania!
Zobacz od razu >>
close-link
Pobierz darmowy eBook!