Train des Merveilles

//Train des Merveilles

Train des Merveilles czyli inaczej Pociąg Cudów to linia kolejowa z Nicei w Alpy Nadmorskie tuż przy włoskiej granicy. Dotrzesz w ten sposób do pięknych górskich osad, a po drodze czekają wspaniałe widoki.

Train des Merveilles (z franc. Pociąg Cudów) to pociąg turystyczny z Nicei w Alpy Nadmorskie. Pozwala dotrzeć do uroczych miejscowości położonych tuż przy włoskiej granicy, czyli jedzie w przeciwną stronę niż Train des Pignes. Obie linie kolejowe są świetną atrakcją na Lazurowym Wybrzeżu i można z nich korzystać o każdej porze roku.

Train des Merveilles – Pociąg Cudów z pięknymi widokami

Pociąg Cudów zawdzięcza swoją nazwę Dolinie Cudów (La vallée des Merveilles), która znajduje się na terenie Parku Narodowego Mercantour. Do cudów należą m.in. prehistoryczne ryciny na kamieniach, które można znaleźć w tej okolicy. Trasa pociągu liczy ok. 100 km, a w czasie jazdy pokonuje się różnicę wysokości wynoszącą aż 1000 m! Po drodze mija się 81 tuneli, w tym 3 spiralne (łącznie 44 km w tunelach!), 407 wiaduktów, w tym jeden długi na 300 m.

Budowę trasy rozpoczęto w 1883 r., a uroczyste otwarcie nastąpiło w 1928 r. Linia została uszkodzona w czasie wojny, a ponownego otwarcia dokonano w 1979 r. Od tego czasu wozi turystów i mieszkańców. Train des Merveilles łączy Niceę z alpejską wioską Tende, ale można dzięki niemu dotrzeć aż do włoskiego Cuneo. Francuskie miasteczka na trasie pociągu oferują wiele atrakcji, dlatego warto wybrać się do wielu z nich. Piękne miejsca dla siebie znajdą miłośnicy pieszych wędrówek, przejazdów rowerowych, a także fani historii i sztuki.

Miasteczka na trasie Train des Merveilles

Pociąg mija na swojej trasie wiele uroczych miasteczek. Niektóre znajdują się tuż obok linii kolejowej, a do innych trzeba trochę podejść. Na pewno warto zainteresować się tymi miejscowościami:

Trasę pociągu i opis miasteczek oraz atrakcji znajdziesz w pliku PDF na stronie regionpaca.fr (link do pliku PDF).

Ceny biletów i rozkład jazdy Train des Merveilles

Podróż z Nicei do Tende trwa ok. 2 godziny, a bilet w jedną stronę kosztuje 13,60 euro. W sezonie letnim można także kupić bilet promocyjny za 16 euro w obie strony. Należy o niego pytać w kasie. Train des Merveilles odjeżdża z Nicei kilka razy dziennie. Pierwszy pociąg wyrusza o godz. 7:35, a kolejny o 9:23.

Dodatkowe informacje o pociągu można znaleźć na stronie tendemerveilles.com, a rozkład jazdy i aktualne ceny biletów na stronie sncf.com.

2018-02-14T19:15:31+00:00 By |Categories: atrakcje Lazurowego Wybrzeża|Tags: |
 • WRN

  Czy ten bilet za 16eur to jest bilet na 2 przejazdy (w tą i z powrotem) czy na nieograniczoną liczbę przejazdów tego dnia?

  • Na pewno jest to bilet tam i powrót. Czy można jednego dnia wielokrotnie jeździć to nie wiem, ale też nie ma tam tak wielu kursów, żeby sobie wsiadać i wysiadać na kolejnych przystankach dowolnie. Najlepiej zaplanować podróż do określonego miasteczka. Polecam Tende.

   • WRN

    wielkie dzięki za odpowiedź :) czy można sobie kupić bilet wcześniej i dopiero potem „aktywować” czy też jest on ważny w dni zakupu (np. w automacie).

   • Niestety nie wiem jak to jest z tym konkretnym za 16 euro, bo to jakaś promocja sezonowa. A zwykłe bilety można kupić wcześniej na konkretny dzień.

   • WRN

    Dzięki, myślę, że to sprawdzę :)

MAJÓWKA 2018 -> dołącz do zwiedzania z przewodnikiem!
close-image
Pobierz 10 pomysłów na Lazurowe Wybrzeże, które ułatwią Tobie zaplanowanie zwiedzania!
Zobacz od razu >>
close-link
Pobierz darmowy eBook!