Saint-Raphaël

Saint-Raphaël to niewielkie miasteczko i popularny kurort na Lazurowym Wybrzeżu. Znajdziesz tu piaszczyste plaże i atrakcje, których oczekują letnicy.

Saint-Raphaël leży tuż obok innego znanego kurortu na Lazurowym Wybrzeżu, miasta Frejus. Obie te miejscowości tworzą prawdziwe zagłębie turystyczne i przyciągają latem tłumy turystów. Są tu szerokie piaszczyste plaże, czysta woda, kluby nocne i restauracje. Wszystko, czego potrzeba na wakacjach.

Saint-Raphaël – popularny kurort na Lazurowym Wybrzeżu

Saint-Raphael przyciąga turystów z całego świata, w tym mnóstwo Polaków. Warto jednak wiedzieć, że główną atrakcją jest tu plaża i podstawowa infrastruktura turystyczna. Na pewno zadowoleni będą miłośnicy długiego plażowania i raczej leniwego odpoczynku, niż zwolennicy aktywnego wypoczynku i zwiedzania. SR jest niewielkie, a życie skupia się tu wokół przystani jachtowej i Starego Miasta. Nad całością dominuje neobizantyjska bazylika Notre-Dame de la Victoire z drugiej połowy XIX w.

Saint-Raphaël było ośrodkiem wypoczynkowym już w czasach rzymskich. Później bywali tu m.in. Napoleon Bonaparte, Victor Hugo, George Sand, Picasso i Alexandre Dumas. Tego ostatniego ściągnął do SR związany z dziennikiem Le Figaro Alphonse Karr, któremu miasto zawdzięcza znaczny wzrost popularności.

Co robić w Saint-Raphaël?

Saint-Raphael to idealne miejsce na spokojny wypoczynek, ale również dobra baza wypadowa na zwiedzanie Lazurowego Wybrzeża. Trzeba jedynie mieć samochód (zobacz wypożyczalnie samochodów na Lazurowym Wybrzeżu) i dobry plan zwiedzania lub przewodnika znającego atrakcje w regionie. Często zwiedzam Niceę i Monako z Polakami nocującymi właśnie w SR i wszyscy oni chwalą sobie pobyt tam (chociaż zawsze polecam nocować bliżej Nicei).

Najbliżej SR leży piękny masyw Esterel, ale nie jest stąd aż tak daleko do Saint-Tropez, Port Grimaud, Cannes i oczywiście wspomnianej już Nicei, Monako i Eze. Podczas tygodniowego lub dłuższego pobytu można bez problemu zaplanować zwiedzanie i opalanie na plaży w taki sposób, by zadowolić wszystkich członków rodziny.

Noclegi w Saint-Raphaël

Już niebawem opiszę polecane noclegi w Saint-Raphael z podziałem na hotele i kempingi. Jeżeli znasz jakieś ciekawe miejsca w okolicy zostaw proszę komentarz poniżej!

2017-10-30T11:04:01+00:00By |Categories: miasta Lazurowego Wybrzeża|
Pobierz 10 pomysłów na Lazurowe Wybrzeże, które ułatwią Tobie zaplanowanie zwiedzania!
Zobacz od razu >>
close-link
Pobierz darmowy eBook!