Pogoda w Paryżu bywa dość przewidywalna, a występowanie czterech pór roku ułatwia zaplanowanie zwiedzania stolicy Francji. Zobacz, jaka jest pogoda w Paryżu w poszczególnych miesiącach!

Paryż to jedno z najważniejszych miast na turystycznej mapie świata. Miliony ludzi z całego globu odwiedza stolicę Francji przez cały rok. Najwięcej turystów przebywa w Paryżu oczywiście w miesiącach letnich oraz na koniec roku. Jeżeli i ty planujesz wczasy w Paryżu to – po pierwsze sprawdź mój darmowy przewodnik po Paryżu, a po drugie upewnij się, jaka będzie pogoda w Paryżu w czasie twojego pobytu. Te informacje znajdziesz poniżej.

Pogoda w Paryżu na wszystkie pory roku

Kiedy pada deszcz w Paryżu, a kiedy jest najcieplej? Czy zimą w Paryżu jest śnieg i mróz? Te informacje znajdziesz poniżej. Jeżeli chcesz wiedzieć, jaka jest aktualna pogoda w Paryżu, spójrz na prawą belkę z dodatkowymi informacjami (poniżej artykułu w przypadku czytania na urządzeniach z mniejszymi ekranami).

Lato w Paryżu – pogoda w Paryżu w czerwcu, lipcu i sierpniu

Latem Paryż jest niezwykle zatłoczony, bo właśnie wtedy przyjeżdża tu najwięcej turystów. Czerwiec i lipiec to miesiące szczególnie chętnie wybierane na zwiedzanie Paryża. Trzeba się wtedy liczyć z dłuższymi kolejkami do atrakcji, tłokiem w transporcie publicznym i oczywiście wyższymi cenami.

Odstępstwem od powyższego jest sierpień. W tym miesiącu wielu mieszkańców Paryża udaje się na wakacje, przez co w mieście robi się trochę swobodniej. Ceny nadal są wysokie, bo to pełnia sezonu turystycznego, a dodatkowo może się zdarzyć, że niektóre sklepy, punkty usługowe lub restauracje będą nieczynne.

W ciągu dnia temperatury przekraczają 25 st. C, ale wieczorem spadają poniżej 20. Warto zatem spakować wakacyjną odzież, ale również coś dłuższego na wieczór. Średnio latem pada w Paryżu przez 8 – 9 dni miesięcznie. Czasami zdarzają się bardzo gorące lata z temperaturą przekraczającą długotrwale 30 st. C.

Jesień w Paryżu – pogoda we wrześniu, październiku i listopadzie

Jesień to wyjątkowa pora, kiedy zrobisz romantyczne zdjęcia w Paryżu. Kolorowe liście na drzewach i ulicach dodają miastu uroku. We wrześniu jest jeszcze przyjemnie ciepło (średnia temperatura w dzień to 20 st., a w nocy ponad 12 st.), ale w listopadzie nie czeka cię nic dobrego, jeśli mowa o pogodzie. Robi się wtedy zimniej (10 st. to średnia temp. w dzień, a nieco ponad 5 st. to średnia nocna) i więcej pada (średnio to nawet 10 dni deszczowych). Podobnie bywa w październiku, ale jest nieco cieplej.

Październik i listopad w Paryżu to miesiące niższych cen i krótszych kolejek. W mieście jest wtedy zauważalnie mniej turystów, więc jeśli nastawiasz się na intensywne zwiedzanie, być może początek jesieni będzie dobrym czasem?

Zima w Paryżu – pogoda w grudniu, styczniu i lutym

Chociaż koniec roku zawsze przyciąga do Paryża mnóstwo turystów (każdy przecież marzy o tym, by spędzić Sylwester w Paryżu!), nie mogą oni liczyć na przyjemną pogodę. Od grudnia do końca lutego częściej pada deszcz lub nad miastem wiszą ciemne chmury. Z kolei średnie temperatury w dzień wahają się w okolicach 7 – 8 st. C, a w nocy między nieco ponad 2 st. do prawie 4 st. C. Mrozy występują rzadko i są zwykle krótkotrwałe. Najzimniejszy jest styczeń.

Śnieg w Paryżu nie jest pewnym elementem zimy. Czasami pada, ale nie zawsze i nie musi się długo utrzymywać. Białe święta na pewno nie są standardem w stolicy Francji. Mimo tych warunków ceny pod koniec roku oczywiście rosną, bo zainteresowanie noclegami jest wtedy bardzo duże.

Wiosna w Paryżu – pogoda w Paryżu w marcu, kwietniu i maju

Wiosna według wielu jest najlepszą porą roku na wizytę w Paryżu. Szczególnie jej ostatni okres, w maju, kiedy jest przyjemnie ciepło, a świeża zieleń dodaje miastu uroku. Średnia temperatura w dzień szybko rośnie od niecałych 12 st. C w marcu do prawie 20 st. C w maju. W nocy zimno będzie w marcu (średnia to 5 st. C) i tylko trochę cieplej w kwietniu i maju (średnia to ok. 10,5 st. C). Opadów może wcale nie być mniej niż zimą, ale w tym okresie jest już więcej słońca niż chmur.

Ceny wiosną szybko rosną, bo i turystów przybywa. Planując wczasy w Paryżu w maju trzeba się liczyć z cenami wyższymi niż w miesiącach zimowych.

Jeżeli już wiesz kiedy jechać do Paryża, sprawdź noclegi w Paryżu i zaplanuj swój pobyt z moim darmowym przewodnikiem.