Znaleźć odpowiedni nocleg w San Francisco to nie lada wyzwanie. Hotele w San Francisco są drogie i często oferują niski standard. Jeżeli liczysz na polecane noclegi, sprawdź moje propozycje w tym artykule.

Hotele w San Francisco oferują noclegi różnych kategorii. Niestety te przyjemne, nowoczesne i w dobrych lokalizacjach są naprawdę drogie. Reszta udostępnia noclegi w pokojach, których najlepsze lata dawno minęły. Dlatego tak trudno jest znaleźć dobry nocleg w San Francisco.

Zobacz również: Noclegi Airbnb w San Francisco

Planując zwiedzanie San Francisco poświęciłem kilka godzin na znalezienie noclegu mieszczącego się w naszym budżecie i standardzie. Ostatecznie padło na hotel Marina Inn. Pokój był czysty i dość wygodny, ale otwarcie okna oznaczało straszny hałas z ulicy. Najgorsze było jednak śniadanie (w cenie pokoju), które mogli sobie w ogóle darować. Za to lokalizacja tego hotelu okazała się idealna. Można było pieszo dojść nad zatokę, by podziwiać o poranku most Golden Gate. Łatwo było także dojechać do centrum autobusem miejskim. Jeżeli tak jak my nie chcesz poruszać się po San Francisco samochodem, okolica Lombard Street w pobliżu Marina District jest godna polecenia.

Polecane hotele w San Francisco

Zanim zdecydujesz się na konkretny hotel w San Francisco, pamiętaj o kilku ważnych sprawach:

  • sprawdź, czy w ofercie jest darmowy parking (nasz nie miał i musieliśmy zapłacić ponad 80 dolarów za 3 dni postoju),
  • sprawdź, czy pokój jest z prywatną łazienką z toaletą (to niestety wciąż nie jest standard w USA),
  • upewnij się, czy lokalizacja jest bezpieczna (jeżeli masz wątpliwości zostaw komentarz poniżej i napisz o jakie okolice chodzi),
  • pamiętaj o podatkach, które są doliczane do ceny z oferty.

Skoro mamy już za sobą wszystkie ważne informacje, które pozwolą znaleźć nocleg zapewniający relaks po zwiedzaniu, zobacz niżej polecane hotele w San Francisco. Na liście jak zawsze umieściłem hotele, w których sam bym nocował. Oferują one pokoje z łazienkami i są położone w dobrych lokalizacjach. Dodałem też hostele, chociaż sam staram się ich unikać.

W tych obiektach znalazłem nocleg w cenie od ok. 80 do ok. 220 dolarów za noc dla 2 osób. Są też oczywiście tańsze noclegi w San Francisco, ale wystarczająco się naczytałem o robakach w tanich pokojach hotelowych, by skorzystać z takich ofert.

Noclegi w San Francisco – szukaj także w Oakland

Planując zwiedzanie San Francisco niektórzy sprawdzają także noclegi w pobliskim Oakland. Faktycznie można tam znaleźć nieco tańsze hotele, ale pamiętaj, że trzeba dojechać do San Francisco autem lub transportem publicznym, a to też kosztuje. Z moich poszukiwań wynika, że w tej samej cenie znajdziesz w Oakland nocleg o wyższym standardzie niż w San Francisco. Sprawdź chociażby te propozycje:

Jeżeli nic z mojej listy nie odpowiada twoim oczekiwaniom, wyszukaj samodzielnie noclegi w San Francisco.

Linki w tym artykule prowadzą do serwisu Booking. Jeżeli zarezerwujesz nocleg klikając w nie, otrzymam drobną prowizję za polecenie. Ty zapłacisz tyle samo, co zwykle, bo to Booking dzieli się ze mną swoją prowizją. Będzie mi bardzo miło, jeżeli zarezerwujesz nocleg gdziekolwiek na świecie korzystając z mojego linka partnerskiego, bo w ten sposób gromadzę środki na pracę nad artykułami takimi jak ten, który właśnie czytasz. Dziękuję za twoje wsparcie!