Lazurowe Wybrzeże oferuje nie tylko wyjątkowe widoki, piękne plaże i luksusowe hotele. Tu również powstają wspaniałe perfumy oraz pyszne desery. Te ostatnie produkuje Confiserie Florian, której linię produkcyjną można zwiedzać m.in. w Nicei.

Confiserie Florian to rodzinna firma z tradycjami sięgającymi 1921 r. Zaczynali produkując czekoladki, a dzisiaj są znani z wyborów cukierniczych, do których wykorzystują lokalne produkty. Ich konfitura jaśminowa to prawdziwy rarytas! Ponieważ sam jestem wielkim łasuchem, odwiedziłem obie linie produkcyjne Confiserie Florian, a niżej podpowiadam jak i gdzie możesz to zrobić także ty. Nie muszę chyba zachęcać dodając, że na miejscu można bezpłatnie degustować ich produkty?

Confiserie Florian – konfitury z kwiatów i inne pyszności

Lazurowe Wybrzeże i Prowansja to regiony wyjątkowe dla podniebienia. Wszędzie tu można bezpłatnie degustować różne pyszności. Winnice oferują swoje trunki, rzeźnicy wyroby mięsne, rolnicy miody i sery, a piekarze i cukiernicy wypieki. Są pewni jakości swoich produktów i wiedzą, że ich degustacja wystarczy, by zdobyć klienta. Nie inaczej jest z producentem słodyczy, czekolad i konfitur – Confiserie Florian, którego w końcu odwiedziłem, zachęcony mailem czytelnika mojego bloga.

Confiserie Florian działa od 1921 r. Ta rodzinna firma produkuje prawdziwe pyszności i wszystko robi ręcznie w dwóch zakładach. Pierwszy mieści się w Nicei w Starym Porcie pod adresem 14 quai Papacino, a drugi w Pont du Loup (Le Pont du Loup, 06140 Tourrettes-sur-Loup). Zakład w Pont du Loup mieści się w budynku dawnej wytwórni perfum należącej do marki Fragonard.

Oba miejsca są czynne przez cały tydzień, ale pyszności są ręcznie wytwarzane i pakowane w dni robocze. Dlatego najlepiej zwiedzać linie produkcyjne od poniedziałku do piątku. Wtedy poza ciekawostkami i zasadami produkcji, które zdradza przewodnik, można także zobaczyć, jak powstają te pyszności. Zwiedzanie jest oczywiście darmowe, a dokładne godziny pracy i dodatkowe informacje znajdziesz na stronie confiserieflorian.com.

Pamiątki z Lazurowego Wybrzeża, czyli co kupić w Confiserie Florian

Podobnie jak w przypadku perfumerii Fragonard, wizyta kończy się w sklepie firmowym. Można tam posmakować wybrane produkty i oczywiście kupić wszystko, na co ma się ochotę. Szczególnie polecam wyjątkowe konfitury: jaśminową i fiołkową. Przed zakupem warto ich spróbować, bo mają charakterystyczny smak, który nie każdemu przypadnie do gustu. Na pewno jednak będą niezwykłą pamiątką, a może i nawet prezentem z Lazurowego Wybrzeża. Podobnie jak karmelizowane płatki jaśminu, fiołka i werbeny, które są świetnym dodatkiem do szampana.

Zakład w Pont du Loup możecie zobaczyć na poniższym filmie z naszego kanału na YouTube:

Artykuł nie jest sponsorowany.