Wynajem samochodu w Kalifornii to początek przygody ze zwiedzaniem Zachodniego Wybrzeża USA. Ile kosztuje wynajem auta, gdzie je wypożyczyć i na co zwracać uwagę? Odpowiedzi znajdziesz w tym artykule.

Wynajem auta w Kalifornii lub sąsiednich stanach to w zasadzie konieczność. O ile Nowy Jork na wschodzie USA można zwiedzić bez samochodu, o tyle zachód najlepiej objechać właśnie autem. Wszędzie tu daleko, a do pokonania są góry i pustkowia. Dlatego planując zwiedzanie Zachodniego Wybrzeża USA pamiętaj o środku transportu. Wynajem samochodu w Los Angeles lub w San Francisco to jedna z najlepszych opcji. Najlepiej zrobić to na lotnisku od razu po przylocie, a potem ruszyć w trasę, ku przygodzie.

Zanim ją rozpoczniesz, warto najpierw przygotować budżet na pojazd. Ile kosztuje wynajem samochodu w Kalifornii? Samochód na 2 tygodnie w październiku 2018 wypożyczyliśmy w San Francisco za $788,47. Jest to cena z pełnym ubezpieczeniem. Wszystkie koszty naszej podróży znajdziesz w artykule: Ile kosztuje zwiedzanie Kalifornii i sąsiednich stanów? Opisałem tam szczegółowo nasze wydatki, także na paliwo.

Poniżej znajdziesz przykładowe ceny wypożyczenia auta w Los Angeles i San Francisco. Jako miejsce odbioru wybrałem lotniska, czyli najpopularniejsze punkty dla większości turystów. Kwoty dotyczą auta na 2 tyg. w kwietniu, bez ubezpieczenia.

Wynajem samochodu w Los Angeles

Wynajem samochodu w Los Angeles na lotnisku Los Angeles International Airport jest możliwy w wielu popularnych firmach. Są tu dostępne m.in. Hertz, Thrifty, Alamo, Enterprise, Dollar, Avis i Budget. W ofercie są samochody małe, średnie i duże, a także cabrio, premium, rodzinne i SUV. Jeżeli planujesz podróż na dwie osoby, na pewno warto szukać auta średniego. Małe nie będzie zbyt wygodne i mocne na tysiące kilometrów, które trzeba pokonać zwiedzając Zachodnie Wybrzeże USA.

Oferty cenowe, które znalazłem w porównywarce rentalcars są następujące: od $355 za auto małej (np. Ford Fiesta lub Chevrolet Spark) i średniej wielkości (np. Toyota Corolla lub Ford Focus), od $389 za auta duże (np. Ford Fusion), od $840 za kabriolety (np. Ford Mustang Cabrio), od $459 za klasę premium i SUV (np. Jeep Patriot lub Ford Escape) i od $585 za auta rodzinne (np. Nissan Quest).

Wynajem samochodu w San Francisco

Wynajem samochodu w San Francisco na lotnisku San Francisco International Airport również jest możliwy u popularnych dostawców. Auta oferują tu m.in. Alamo, Dollar, Hertz, Avis, Budget i Thrifty. Ich oferta nie różni się od wypożyczalni z LA, czyli do wyboru również masz auta różnej wielkości i klasy. Nieco inne są jednak ceny.

Ceny za wynajem auta w San Francisco zaczynają się od $389 za samochody małe i średnie, od $437 kosztują samochody duże, od $740 kabriolety, od $476 premium i SUV, a rodzinne od $644.

Kalifornia – wynajem samochodu z rezerwacją

Samochód najlepiej zarezerwować znacznie wcześniej przed przylotem do USA. Dzięki temu masz pewność, że wybrany model będzie dostępny, a znajomość ceny wcześniej pozwoli zaplanować budżet wyjazdu. W tak popularnych miejscach wypożyczeń, jak lotnisko w Los Angeles, czy lotnisko w San Francisco, dobre auta szybko schodzą. Nie ma więc co ryzykować wynajmu na ostatnią chwilę.

Pamiętaj jednak, że do ceny z rezerwacji mogą być doliczone dodatkowe koszty. Może to być np. podatek lub wyposażenie dodatkowe, które zamówisz podczas odbioru auta (np. nawigacja, ubezpieczenie lub wyższa klasa samochodu). Podczas wynajmu możesz otrzymać też ofertę wykupienia przejazdów pasami ekspresowymi po autostradach lub mostami w San Francisco. Niektóre wypożyczalnie mogą zażyczyć sobie dodatkowej opłaty za drugiego kierowcę lub za zwrot samochodu w innym mieście. Warto to wszystko sprawdzić, aby potem nie zdziwić się ostateczną ceną wynajmu.

Ceny wynajmu samochodów w Kalifornii (i nie tylko), w języku polskim, możesz sprawdzić w zakładce wynajmij auto. Możesz też skorzystać z poniższej wyszukiwarki:

Na koniec mam jeszcze dwie ciekawostki: w USA jeździ się przede wszystkim samochodami z automatyczną skrzynią biegów i trudno jest wynająć pojazd ze skrzynią ręczną. Nie zdziw się także widząc wszędzie dwa najpopularniejsze auta w Kalifornii, czyli Toyota Corolla i Ford Mustang. Pierwsza jest uniwersalnym autem średniej wielkości i właśnie ten model najczęściej oferuje większość wypożyczalni. Z kolei Ford Mustang to w zasadzie legendarne auto Zachodniego Wybrzeża USA. Zwiedzanie tym cackiem jest oczywiście znacznie bardziej przyjemne. Pamiętaj jednak, że kosztuje ono więcej, a poza tym ma mniejszy bagażnik.