Marineland Antibes – park rozrywki

//Marineland Antibes – park rozrywki

Marineland Antibes to kompleks parków rozrywki położony niedaleko Nicei. Składają się na niego cztery osobne parki. Jeżeli chcesz zobaczyć np. delfina i orkę lub poszaleć w basenie ze sztuczną falą, warto zainteresować się tym miejscem.

Marineland w Antibes jest zawsze oblegany przez turystów. Trudno się temu dziwić, bo oferuje rozrywkę dla najmłodszych i starszych turystów. Jest to kompleks 4 parków rozrywki, do których kupuje się bilet osobno lub w pakiecie. Całość jest podzielona na strefy:

  • Marineland – oceanarium, w którym można podziwiać orki, delfiny, pingwiny, ale też niedźwiedzie polarne i całą masę innych zwierząt.
  • Aquasplash – typowy park wodny (aquapark) ze zjeżdżalniami, basenem ze sztuczną falą i innymi wodnymi atrakcjami.
  • Kid’s Island -kolejki górskie, spływ pontonami, place zabaw itp. atrakcje dla najmłodszych.
  • Adventure Golf – mini pola golfowe w atrakcyjnej scenerii, także dla dzieci.

Jest jeszcze mały park dinozaurów, ale to atrakcja dodatkowa. Na stronie kompleksu nie jest traktowana jako osobny park.

Jak dojechać do Marineland w Antibes?

Z Nicei najlepiej dojechać pociągiem regionalnym w kierunku Cannes. Podróż trwa raptem 25 minut i kosztuje 3,9 euro za osobę w jedną stronę. Wysiadamy na stacji Biot skąd mamy już tylko ok. 300 m do kas parku.

Do Marineland można też dojechać autobusem nr 200 jadącym do Cannes, skuterem i samochodem.

Marineland Antibes – ceny

Marineland nie jest atrakcją najtańszą. W dodatku oferta cenowa jest nieco skomplikowana. Najlepiej bilet kupić online na stronie parku: marineland.fr i tam dobrać najkorzystniejszy dla siebie wariant. Tym bardziej, że można trafić na promocje. Dodam tylko, że bilet kosztuje bardziej kilkadziesiąt niż kilka euro.

Czy warto?

To dobre pytanie. Wiadomo, że zwierzęta przetrzymywane i tresowane w takich parkach jak Marineland nie są szczęśliwe. Wiele krajów likwiduje takie obiekty. Z drugiej strony to okazja, by zobaczyć orki czy delfiny, co w naturze często się nie zdarza. Organizowane kilka razy dziennie pokazy z pewnością są dużą atrakcją, także dla dorosłych. Ja byłem zachwycony.

Inną z ciekawszych pozycji jest na pewno tunel pod akwarium z rekinami. Można zresztą wykupić dodatkowo nurkowanie w tym basenie. Oczywiście z zachowaniem środków bezpieczeństwa ;). Takich dodatkowo płatnych atrakcji jest w parku więcej, np. wejście do wody z delfinem i udział w lekcji związanej z życiem tych ssaków.

Osobiście uważam, że Marineland (rozumiany jako samo oceanarium) jest najciekawszym parkiem w całym kompleksie i – mimo wszystko, warto go raz odwiedzić.

Zupełnie inne zdanie mam jednak o Aquasplash, który uważam za okropne miejsce. Park odpycha już przy wejściu – szafki w „przebieralni” trzeba osobno opłacić (jeśli dobrze pamiętam boks w zwykłym rozmiarze kosztował 5 euro), a dookoła nich śmierdzi. Atrakcji nie ma zbyt wiele, a istniejące są stare, odrapane i nieprzystosowane do ilości wpuszczanych osób. Przez to trzeba stać zdecydowanie za długo w kolejkach. W ciągu godziny udało mi się zjechać 3 razy, co trwało łącznie może 2 minuty. Z kolei sztuczną falę w basenie wyłączono.

W Kid’s Island i Adventure Golf nie byłem, więc trudno mi ocenić, czy warto je odwiedzić. Mam nadzieję, że zapewniają rozrywkę na wyższym poziomie niż Aquasplash.

Podsumowując: atrakcja, która miała zapewnić cały dzień wrażeń ograniczyła się do 3 godzin, z czego 2 spędziliśmy oglądając morskie zwierzęta. Zapłaciliśmy 80 euro plus koszty dojazdu.

2018-07-25T20:04:25+00:00By |Categories: atrakcje Lazurowego Wybrzeża|Tags: |
Pobierz 10 pomysłów na Lazurowe Wybrzeże, które ułatwią Tobie zaplanowanie zwiedzania!
Zobacz od razu >>
close-link
Pobierz darmowy eBook!