Weekend w Paryżu, czyli co robić w stolicy Francji i jakie atrakcje zobaczyć. W tym darmowym przewodniku znajdziesz plan zwiedzania i opis najważniejszych miejsc w Paryżu, które warto zwiedzić mając tylko 2 dni.

Weekend w Paryżu wystarczy, by odkryć najważniejsze atrakcje i romantyczne zakątki Paryża. Przydałyby się co prawda pełne dwa dni w Paryżu, ale jeśli przylecisz lub przyjedziesz w piątek pod wieczór, a wymeldujesz się w niedzielę po południu, to również spędzisz przyjemny czas w stolicy Francji.

Weekend w Paryżu – plan zwiedzania

Poniżej znajdziesz plan zwiedzania Paryża w weekend z uwzględnieniem najważniejszych atrakcji miasta. Jako środek transportu wybrałem komunikację miejską. Warto więc kupić odpowiedni bilet. Przeczytasz o tym w artykule: komunikacja w Paryżu. Jeżeli poniżej nie opisałem szczegółów dojazdu do konkretnej atrakcji, wystarczy kliknąć w nazwę tej atrakcji i znaleźć takie informacje w osobnym artykule. Trasę wycieczki znajdziesz na mapie pod tekstem.

Oto twój plan zwiedzania:

Piątek wieczorem

Weekend w Paryżu rozpoczynamy pod najważniejszą francuską atrakcją. To oczywiście Wieża Eiffla, którą zobaczymy w piątkowy wieczór, ale zwiedzimy kolejnego dnia. Pole Marsowe, które znajduje się przed Wieżą to świetne miejsce, by usiąść z kanapką na trawie i podziwiać symbol Paryża. Następnie przechodzimy pod Żelazną Damą i idziemy na drugą stronę, nad Sekwanę, gdzie skręcamy w prawo. Czeka nas spokojny godzinny spacer zabytkowym nadbrzeżem, bo chcemy dojść aż do katedry Notre-Dame. Po drodze miniemy m.in. kompleks Les Invalides, Wielki Pałac zbudowany na wystawę światową, zobaczymy w oddali Luwr, most miłości Pont des Arts, na którym zakochani wieszali kłódki i najstarszy most Paryża Pont Neuf, na który wejdziemy, by zobaczyć kolebkę Paryża nocą. Mam na myśli wyspę na Sekwanie Ile de la Cite, gdzie zbudowano katedrę Notre-Dame.

Paryż w weekend lub 5 dni – sprawdź przewodnik po mieście !

Spacer bulwarami w piątkowy wieczór to okazja, by poznać jak się bawią paryżanie. Właśnie na tym odcinku cumują imprezowe barki, które przyciągają gości na wino lub piwo. Warto się w pobliżu zatrzymać, by przysiąść i uczestniczyć w celebrowaniu weekendu z paryską młodzieżą. Na koniec wystarczy wsiąść w kolejkę RER lub metro, które znajdziesz bez problemu w okolicach Ile de la Cite i wrócić do hotelu. Tę noc warto przespać, bo kolejny dzień to jeszcze dłuższy spacer po Paryżu.

Sobota

Dzisiaj trzeba wstać najpóźniej ok. godz. 8, by spokojnie zjeść śniadanie i na 10 być już pod Wieżą Eiffla. W końcu wjedziesz na jej szczyt! Wizyta w tym miejscu zajmie ok. 2 godziny, w zależności od kolejek. Następnie idziemy zobaczyć Plac Warszawski w Paryżu, który jest tuż obok, po drugiej stronie Sekwany. Tu możesz zrobić sobie selfie z Wieżą Eiffla w tle, kolejne będzie przed Łukiem Triumfalnym, do którego idziemy.

Ten odcinek ma ok. 2,5 km i zajmie ok. 30 min. Możesz też podjechać metrem, stacja Trocadero, linia nr 6, wysiadamy na Charles de Gaulle Étoile. Łuk Triumfalny warto najpierw obejść, a potem wdrapać się schodami na jego szczyt, by podziwiać cały Paryż. Nie zabawisz tu dłużej niż godzinę.

Po zejściu czas będzie rozejrzeć się za czymś na lunch. Pola Elizejskie są dosłownie zastawione stolikami restauracyjnymi, więc nie będzie z tym problemu. Znajdziesz tu także niewielkie piekarnie oraz niejedno bistro. Po odpoczynku po prostu idź dalej tą jedną z najdroższych ulic na świecie mając Łuk Triumfalny za plecami. Dojdziesz w końcu do Luwru. Cały ten odcinek od Łuku ma ok. 3,6 km i można go przejść w 45 min. Oczywiście nie musisz się spieszyć. Po drodze warto się zatrzymać, by zobaczyć z bliska chociażby Wielki Pałac, Place de la Concorde i oczywiście ogród Tuileries. Tuż za nim znajduje się Luwr, w którym spędzisz resztę dnia.

Niedziela

Ostatni dzień w Paryżu zacznij dojazdem do katedry Notre-Dame i zwiedzaniem tej popularnej paryskiej atrakcji. Trzeba niestety stanąć w dwóch kolejkach, by zobaczyć za darmo wnętrza kościoła oraz odpłatnie jego wieżę z dzwonnicą. Jeżeli nie masz zbyt wiele czasu do odjazdu, wejdź chociaż do środka katedry. Zależnie od oczekiwania w kolejce, ta atrakcja powinna ci zająć około godziny.

Następnie udaj się na pobliską stację metra Cite i wsiądź w linię nr 4, kierunek Porte de Clignancourt. Wysiądź na stacji Barbès – Rochechouart skąd łatwo odnajdziesz drogę do bazyliki Sacre Coeur. Jesteś teraz w słynnej artystycznej dzielnicy Montmartre i możesz tu zabawić tak długo, na ile pozwoli ci czas pozostały do zakończenia wizyty w Paryżu. Na poniższej mapie znajdziesz także pieszą trasę spod bazyliki do najsłynniejszego kabaretu na świecie – Moulin Rouge. Warto się tam przejść, by zrobić ostatnie selfie w stolicy Francji ;-).

Mapa zwiedzania Paryża w 2 dni:

Zobacz także: