Transport publiczny na Lazurowym Wybrzeżu

//Transport publiczny na Lazurowym Wybrzeżu

Pociągi regularnie się spóźniają, na wszystkich przystankach autobusowych wiszą te same rozkłady, a autobusy i tak przyjeżdżają o innej godzinie. Po tym artykule już nigdy nie będziesz narzekać na warszawskie metro lub trójmiejską eskaemkę, obiecuję!

Pociągi na Lazurowym Wybrzeżu

Przed przyjazdem do Francji dużo się naczytałem o wzorowym transporcie publicznym w tym kraju. Jest punktualny, można na nim polegać itd. Może i tak jest w innych rejonach Francji, ale na pewno nie w pobliżu Nicei. Tutaj spóźnienie pociągu regionalnego jest tak oczywiste jak brak śniegu na święta w Polsce. 5 minut opóźnienia to codzienność, ale bywają i dłuższe – po 10 i 20 minut. Dochodzą do tego strajki kolejarzy organizowane z wielką precyzją średnio raz w miesiącu. Wtedy wiele pociągów jest odwołanych. Trzeba jednak dodać, że po najdłuższym, trwającym chyba 2 tygodnie strajku, bilety miesięczne na kolejny okres były o połowę tańsze.

Monako po protestach licznych pasażerów dojeżdżających tam do pracy kupiło nowe składy i przekazało je kolei. Wieść miejska niesie jednak, że te charakterystyczne, bo czerwone składy najczęściej kursują na zupełnie innych trasach. Ot taka ciekawostka.

Jeszcze narzekając muszę wspomnieć o dojazdach do pracy w godzinach szczytu. To taki sam koszmar jak w Polsce i zapewne wielu innych miejscach na świecie. Tłum ludzi wpycha się nie dając nawet opuścić pociągu wysiadającym. Byle szybko zająć jakieś miejsce. Rozpoczynając podróż w Nicei zawsze jakoś się uda wcisnąć, ale pasażerowie z kolejnych przystanków nierzadko muszą czekać na następny pociąg. Niestety regionalny TER nie jest metrem, ani SKM. Kursuje średnio raz na pół godziny, a nocą prawie wcale. Do tego składy są dość krótkie.

W pozostałych godzinach można jednak znaleźć wygodne miejsce. Zawsze są to miękkie fotele, z rozkładanym stolikiem, jak w samolotach. Często udaje się też trafić na działające gniazdko z prądem, a latem standardem jest włączona klimatyzacja. Pociągi jeżdżą też bardzo płynnie – czasami mam wrażenie, że lewitują nad torami. To wszystko sprawia, że podróż pociągiem do Cannes czy Monako po godzinach szczytu jest jednak całkiem przyjemna.

Przykładowe ceny przejazdów w 1 stronę dla 1 osoby (bilet normalny TER):

 • Nicea – Cannes: € 7,20
 • Nicea – Monaco Monte-Carlo: € 4,10
 • Nicea – Villefranche-sur-Mer: € 1,90
 • Nicea – Menton: € 5,50
 • Nicea – Antibes: € 4,80

Bilety można kupić bez problemu w automatach biletowych na dworcach. Możliwa jest płatność kartą i gotówką. Dodatkowe informacje znajdziesz na stronie sncf.com.

Autobusem po Nicei, do Monaco i Cannes

Autobusów po Nicei kursuje całe mnóstwo. Często jeżdżą po wydzielonych pasach, więc teoretycznie powinny być punktualne. Nic bardziej mylnego. Czas przyjazdu zawsze jest wielką niewiadomą. Tym bardziej, że na każdym przystanku wiszą te same rozkłady, z czasem odjazdu podanym dla pierwszego przystanku linii oraz informacją ile minut trwa pokonanie różnych odcinków. Trzeba więc obliczyć sobie, o której autobus może podjechać na nasz przystanek. Czysty absurd! Chociaż pamiętam, że w którymś polskim mieście stosowano podobne rozwiązanie. Z pewnością jest to duże ułatwienie dla firmy, ale nie dla pasażera.

Mimo tego poważnego utrudnienia znów muszę dodać, że pojazdy są przede wszystkim w dobrym stanie i stosunkowo nowe. Latem w większości bez problemu działa klimatyzacja.

W Nicei na prawie wszystkie linie autobusowe i tramwaj obowiązuje ten sam bilet. Podstawowy nazywa się SOLO i kosztuje 1,5 euro. Pozwala jeździć po mieście przez 74 minuty, z przesiadkami (bez podróży powrotnej, chociaż wciąż się zastanawiam jak to sprawdzą). Jeżeli planujesz podróżować częściej w ciągu tygodnia lub miesiąca to warto kupić w automacie bilet MULTI. Kosztuje 10 euro i pozwala na 10 przejazdów. Oszczędzasz więc 5 euro. Ten bilet możesz skasować od razu dla kilku osób, a liczba pozostałych kursów jest nadrukowywana. Niestety automaty biletowe są dostępne tylko wzdłuż linii tramwajowej.

Jest jeszcze bilet dobowy za 5 euro, 7-dniowy za 15 euro i na autobusy pośpieszne, czyli linię 98 i 99 na lotnisko (6 euro za przejazd).

Miejsca odjazdów ważnych autobusów w Nicei zaznaczyłem na poniższej mapie:

Warto jeszcze wiedzieć, że linią 100 dojedziesz do Monako, a 200 do Cannes (bilety za 1,5 euro kupuje się u kierowcy). Osobiście polecam jednak wybrać pociąg. Jest drożej, ale szybciej i zwykle dużo bardziej komfortowo. Jeśli teraz zastanawiasz się jak dojechać do Saint-Tropez to odpowiedź znajdziesz w osobnym wpisie na blogu.

Informacje o dojeździe do Cannes i Monako z lotniska w Nicei znajdziesz w artykule Jak dojechać z lotniska w Nicei do …?

W Nicei możesz też poruszać się tramwajem. Linia T1 kursuje bardzo sprawnie i często, nawet co 3 minuty. Nicejskie tramwaje to nowoczesne pojazdy, z szerokim wejściem i dużymi oknami. Właśnie budowana jest linia T2, która połączy wschodnie rejony miasta z zachodnimi, aż za lotniskiem. Część trasy będzie wiodła podziemnym tunelem.

Dodatkowe informacje o miejskich autobusach i tramwajach znajdziesz na stronie przewoźnika: lignesdazur.com.

Transport publiczny w telefonie

Na koniec jeszcze krótko o aplikacjach, które mogą ułatwić korzystanie z transportu publicznego.

Swoją apkę przygotował przewoźnik autobusowy. Jest niestety koszmarna. Zwykle nie znajduje nic, albo ja nie potrafię z niej korzystać. Przywykłem do rewelacyjnej polskiej „jak dojadę”, a aplikacja przewoźnika w Nicei nawet się do niej nie umywa. Już nie raz się przekonałem, że Francuzi akceptują bylejakość. Tak jest i w tym przypadku. Aplikacja jest na tyle kijowa, że nawet nie podam linka do niej. Jeśli jesteś uparty znajdziesz go na stronie przewoźnika. Zresztą właśnie tam działa w miarę dobrze ta nieszczęsna wyszukiwarka połączeń.

Koleje też mają swoją aplikację. Szukaj pod nazwą SNCF, jest ich kilka. W jednej można nawet kupić bilet przez telefon. Zrobiłem to raz. Na dworcu okazało się, że i tak muszę podać w kasie swoją kartę (w celu autoryzacji płatności online!) i otrzymać wydrukowany bilet. Po tej przygodzie bilety kupuję wyłącznie w automatach ;). Muszę jednak dodać, że aplikacje SNCF pozwalają łatwo i sprawnie wyszukać połączenia, ceny i informacje o opóźnieniach.

Niestety na francuskiej Riwierze nie działa opcja szukania połączeń na Google Maps. W Barcelonie np. możesz łatwo znaleźć połączenia z przesiadkami między punktem A i B bezpośrednio na mapie. To świetne narzędzie, ale Francuzi go nie doceniają. Aktualizacja sierpień 2015: W końcu można zaplanować podróż autobusami miejskimi w Nicei przy pomocy map Google. Pojawiły się także aplikacje na telefony, które ułatwiają znalezienie odpowiednich połączeń (i działają!). Warto sprawdzić np. aplikację Transit app oraz Moovit. Są dostępne na iPhone, zakładam, że na Androida także.

Zobacz też:

Zobaczcie sami, jak wygląda poranny dojazd pociągiem z Nicei do Monaco:

2018-02-14T20:13:56+00:00 By |Categories: wakacje na Lazurowym Wybrzeżu|Tags: |
 • Polish Girl in France1975

  Własnie wypróbowałam aplikację Lignesdazur……faktycznie beznadziejna! Według niej nie ma dojazdu z Nicei do Menton. ……no comment

 • Anna Polak

  Witam, chciałam zapytać jak najlepiej dostać się z lotniska w Nicei do Antibes? Ile mogłaby kosztować taksówka do centrum?

 • Halszka Andriejewna

  Dzień dobry, szukam transportu z lotniska w Nicei do Cannes późno w nocy, koło 24:00, póki co z nienajlepszym skutkiem. Pomoże jakaś dobra dusza?

  • Może Uber?

   • Halszka Andriejewna

    chyba tylko, bo nocny autobus jeździ o d czwartku do niedzieli. co najmniej dziwne. co do Ubera to chyba wyjdzie co najmniej 50eu czyli niewiele mniej niż mój lot :D

   • Dlatego zwykle polecam nocleg np. w Nicei. Wtedy nie ma problemu z dojazdami. Niestety nie bardzo potrafię doradzić nic sensownego w sprawie dojazdu do Cannes nocą. Trzymam kciuki!

 • Dorota Wilk

  Czy dzieci mają jakieś zniżki na bilety czy wszyscy płacą tak samo?

  • Zniżki dla dzieci i młodzieży obowiązują na bilety długookresowe, np. miesięczne. Bilety jednoprzejazdowe są w cenach podanych w artykule.

 • Pytanie odnośnie „7 Days Pass – €15 / 31 Day Pass – €40”. Wyczytałem, że ten bilet nie jest ważny na linie specjalne, czyli na: 98 – 99 – 110 – 210 – 250 – Rando bus – 100% Snow Bus. Popraw mnie jeśli się mylę – w takim wypadku autbus np. numer 116 z Nicei do La Trubie powinien być wliczony w cenę tego tygodniowego biletu? I np. numer 200 do Cannes? Chyba, że są jakieś wyznaczone strefy? Ciężko znaleźć informacje na ten temat.

  • 100 do Monako i 200 do Cannes na pewno nie. Bilet musisz kupić u kierowcy za 1,5 euro. Z mojego doświadczenia wynika, że wszystkie autobusy pow. nr 98 włącznie to linie specjalne, na które nie obowiązują zwykłe bilety kupione w automacie (SOLO i MULTI). O 116 zapytałbym kierowcę podczas wsiadania. Nigdy nie jechałem tą linią, ale zgodnie z powyższym uważam, że trzeba kupić osobny bilet.

 • Aleksandra Cieślikowska

  Dobry wieczór. Jutro postawimy stopę w Nicei :) Chciałam dopytać czy bilety na 10 przejazdów i na 7 dni również funkcjonują w Villefranche-sur-Mer i jakimi autobusami z lotniska w Nicei można dojechać do centrum Villefranche-sur-Mer?

  • Te bilety nie obowiązują w Villefranche. Dojazd z lotniska macie jedynie pociągiem, ewentualnie przesiadki autobusowe w Nicei. Stacja nie jest daleko. Zerknijcie na mapę Google: Nice Saint-Augustin. Miłego pobytu!

   • Aleksandra Cieślikowska

    A może się orientujesz czy ceny za bilety w Villefranche są podobne? Bo na googlach znalazłam że jeździ bus 80 do Nicei i linki są do tego samego przewoźnika co jest w Nicei. To jak to działa? Albo czy gdzieś znajdziemy informację turystyczną żeby się o to dowiedzieć?

   • No jeździ autobus z Nicei, dlatego napisałem, że macie też autobusy, ale z przesiadkami. Musielibyście najpierw dojechać z lotniska do centrum miasta, a potem się przesiąść na inny autobus do Villefranche. Pociąg będzie jednak wygodniejszy i zapewne dużo szybszy. Bilet na autobus do Villefranche kosztuje 1,5 euro.

 • anna w

  Witam/. Przylatuje o 20,10 w środę do Tuluzy czy jest możliwość bym wsiadła w autobus lub pociąg do Nicei?Czy wybrać blizszą miejscowość bo połaczenia do Marsyli znajduje.

  • Z Tuluzy to niezły kawał jest. Niestety nie znam połączeń na tej trasie. Wydaje mi się jednak, że podróż do Marsylii będzie rozsądniejsza.

 • Teresa Wińska

  Dobry wieczór Panie Tomku! Czy bilety autobusowe w Nicei i w Eze są te same?

  • Eze to malutka mieścinka, przez którą przejeżdżają autobusy z Nicei. Zatem obowiązują bilety przewoźnika z Nicei.

 • Maciek Elżbieciak

  Witam. mam pytanie jak najlepiej sie dostać do 55 Rue Berlioz, 06000 Nicea, Francja z lotniska z tym że będziemy na miejscu ok 21.10 a ostatni 99 jedzie o 21. Gdzie można sprawdzić rozkład Linii 23 na stronie nie lignes nie moge tego odszukać.A to chyba by było najlepsze połoczenia.

  • Polecam Google Maps, znajdziesz tam rozkład linii miejskich bez problemu, w tym 23. Inna opcja to dojazd uberem. Wcale nie wyjdzie tak drogo z lotniska do centrum. Pisałem o tym na blogu – zerknij proszę do wyszukiwarki na hasło uber. Powodzenia!

 • Wiktor

  Witam czy autobus 100 do Monaco zaczyna swoj kurs w starym porcie czy przejezdza np promenada anglikow? :) mieszkam przy promenadzie a do portu mam kawal drogi :p

 • Emi

  Witam, jakim autobusem mogę dojechać z lotniska w okolice przystanku Grosso Promenade? Z góry dziękuję za podpowiedź. Pozdrawiam

 • Olga Sysoł

  Witam, w sierpniu wybieramy się na kilka dni do Nicei, będziemy spali przy Rue Catherine Segurane, czy znajdę gdzieś w sieci jakiś przyjazny plan przystanków Autobusowych? I do Cannes i do Monako chcemy jechać busem… ale Google Maps nie pokazuje mi bezpośredniej trasy liniami 100 i 200 …. każe się przesiadać w pociąg :)

  • Mapy Google pokazują transport tylko w obrębie Nicei. 100 do Monako macie akurat bardzo blisko mieszkania, a 200 do Cannes trochę dalej. Mapkę z miejscami odjazdów znajdziecie w artykule powyżej. Zaznaczyłem tam interesujące Was przystanki.

   • Mati Marchlik

    Panie Tomku, mam pewne wątpliwości i mam nadzieję, że mi je Pan rozwieje, mianowicie: na stronie lignesdazur jest informacja, że oba busy które mnie interesują czyli nr 100 i 200 nie kursują (mają kolor szary tak jakby wygaszone) i nie da się sprawdzić ich rozkładu itp, przy innych busach (np z lotniska) nie ma z z tym żadnego problemu. Google Maps to samo (doczytałem wyżej, iż nie pokazuje, ale strona przewoźnika to chyba jednak co innego). Nie mam przypadkiem fantastycznego szczęścia i są jakieś zmiany w kursowaniu tych linii? Mam jednak nadzieję, iż internet swoje, a rzeczywistość swoje i ma Pan aktualne info typu: bzdura widziałem wczoraj, 100 zasuwał, aż miło. Pozdrawiam!

   • Bzdura, widziałem wczoraj, 100 zasuwał, aż miło ;-). Na pewno jeżdżą, bo to zbyt ważne turystycznie linie w regionie. Gdyby je odwołali, wiedziałbym. Rozkład należy sprawdzić na innej stronie, bo faktycznie to jednak inny przewoźnik niż lignesdazur (chociaż pojazdy wyglądają tak samo). Tutaj rozkład: https://www.departement06.fr/vous-deplacer-en-bus/lignes-et-horaires-3029.html

   • Olga Sysoł

    Wczoraj byliśmy w Monako, dziękuję za wskzówki! Autobus to bardzo dobry wybór, nie był przepełniony, klimatyzacja działała, a widoki po drodze nie do opisania! Jechał ok. 40 min i kosztował 1,50 EUR od osoby. W poniedziałek jedziemy do Cannes :)

   • Cieszę się, że wszystko się udało :). Ten do Monako jest znośny, ale 200 do Cannes nie cierpię. Dajcie znać jak wrócicie! Udanego weekendu!

   • Olga Sysoł

    I już jesteśmy po cudownym śnie o Lazurowym Wybrzeżu ;) fakt – autobus 200 do Cannes dla wytrwałych, ale mieliśmy miejsca siedzące i klimatyzację, czas na pogaduchy .. i drzemkę ;) wyjazd był niskobudżetowy, więc „zaoszczędzone” na pociągu 11 EUR wydaliśmy na lody ;) postaram się wrzucić kilka komentarzy z własnymi spostrzeżeniami pod innymi postami!

   • No skoro miejsca siedzące i klima to można jechać ;). Komentarze bardzo chętnie przyjmę, bo spojrzenie turysty potrafi się różnić od mojego i zawsze to duża pomoc dla pozostałych gości. Dzięki!

 • Bartłomiej Ponichtera

  Mam pytanie czy bilet 7 dniowy obowiązuje tylko w samej Nicei czy np. na tym bilecie mogę pojechac autobusem 100 do Monaco?

 • Agnieszka Walkiewicz

  Witam prosze o porade. jade w sierpniu na kilka dni do Francji. bede z mezem i malym dzieckiem i tu moje pytanie czy wypozyczyc auto czy lepiej postawic na transport publiczny. na pewno auto wyjdzie drozej ale mysle raczej o moim dziecku , ciagle przesiadki na pociagi czy autobusy beda meczace, bedziemy w Marsylii 2 noce potem 5 nocy kolo Nicei …dokladnie w Villeneuve Loubet.( na mapie jest tam jakas stacja ale nie wiem czy to pociag czy moze tram). Nie ukrywam ze chcemy zobaczyc Cann, Antibes, Nice, Monaco i moze cos jeszcze. Szukalam auta ale wszedzie chca depozyt min 220 euro a boje sie ze potem nie oddadza tego.
  Moze pan zna jakas godna polecenia wypozyczalnie aut na miejscu bo te wszystkie kolosy to zdzieraja kase tylko. A moze jednak postawic na pociagi, co pan radzi. Dziekuje za wszelkie info

  • W Villeneuve to pociąg regionalny, tramwaj jest tylko w Nicei. Nie wiem skąd obawa, że firma nie odda depozytu. To normalna praktyka, że blokują kwotę na karcie w razie szkód. Wypożyczając samochód należy wziąć ubezpieczenie i wtedy człowiek nie martwi się o nic. Często wypożyczam tu auta z wypożyczalni, zawsze z ubezpieczeniem i nigdy dzięki temu nie ma problemów. I zdecydowanie polecam właśnie te „kolosy”, bo małe i podejrzanie tanie wypożyczalnie zawsze finalnie nastręczają problemów i nerwów. Na pytanie o to, czy lepiej poruszać się komunikacją miejską czy autem ze względu na dziecko nie potrafię odpowiedzieć, bo nie mam dziecka. Przy okazji życzę udanego pobytu!

 • Grzesiek

  Hej. Zamierzam we wrześniu wybrać się na 10-11 dni do Nicei. Samochód chciałbym zostawić w P+R Henri Sappia. Orientujesz się, czy wykupując parking na cały pobyt, mogę w międzyczasie korzystać z samochodu, czy przez cały ten czas samochód musi znajdować się an parkingu?

  • Bardzo mi przykro, ale nie znam odpowiedzi. Może przy okazji coś ustalę to dam znać. Do września jeszcze trochę czasu :).

 • Dominik

  Hej. Czy bilety na pociąg z Nicei do Monaco i z Monaco do Cannes oraz Cannes do Nicei trzeba kupować wcześniej czy wystarczy na miejscu?? Oraz ceny na stronie SNCF są dość inne :/

  • Bilety na pociągi regionalne kupuje się przed odjazdem w automacie na dworcu. Nie trzeba z wyprzedzeniem. Co to znaczy, że ceny są dość inne? Może patrzysz na pociągi inne niż TER?

   • Dominik

    A mój błąd nie zauważyłem, że ceny są podane dla dwóch osób :)
    Wszystko się zgadza już ☺️
    A nie ma problemu z zakupem ich na dworcu? Bo nie chciał bym zostać bez transportu :(

   • Na dworcach są automaty. Niektóre tylko po francusku, a niektóre także po angielsku. Poradzisz sobie :).

   • Dominik

    Okej. Dziękuje. Pana poradniki są genialne 👌👏

 • Malgorzata Pludowska

  Aaa potrzebuję pomocy : ) Czy kupując w kasie bilet w dwie strony z Cagnes-Sur-Mer do Menton, w drodze powrotnej mogę na tym samym bilecie wysiąść w Monte-Carlo i później w Villefranche czy muszę jechać prosto z Menton do Cagnes i nie wolno mi wysiąść nigdzie po drodze na godzinę-dwie? Gosia

  • Możesz śmiało wysiadać :)

   • Malgorzata Pludowska

    Genialnie! Wielkie dzięki! A skasować go na początku podróży w Cagnes (ten długi żółty bilet z kasy)?

   • No skasować trzeba przed wejściem do pociągu ;-)

 • Irena

  Dzień dobry Panie Tomku.
  Chylę czoła przed Pańską pracą! Jeszcze nigdy nie odwiedzalam miejsca, które byłoby tak swietnie opisane!
  Mam pytanie – jak dojechać z centrum Nicei na stadion piłkarski? Najłatwiej i najszybciej komunikacja zbiorową? A może warto wziąć taksówkę? Może jest mi pan w stanie przyblizyc ewentualny koszt? W środę 21 wrzesnia OGC NIce gra z AS Monaco o 20.00. Będe wdzieczna za informację i wracam do studiowania strony :) Pozdrowienia

  • Bardzo dziękuję :). Z samego centrum z okolic Placu Massena odjeżdżają autobusy 11 i 59. Nie wiem czy na dzień meczowy podstawiane są jakieś specjalne linie, ale te dwie powinny dowieźć bez problemu pod sam stadion.

   • Irena

    Wielkie dzięki :)

 • Alicja

  Cały czas czytam
  Twój przewodnik – nie jestem oryginalna pisząc,że jest świetny. Ponieważ
  uznałam Cię za eksperta od Lazurowego Wybrzeża,mam pytanie związane z
  informacją, którą znalazłam na innej stronie.

  „Jeśli jesteś dłużej i zamierzasz się przemieszczać, może się
  opłacać kupić bilet 7-dniowy za 15 Euro. Ale uwaga – obowiązuje on tylko w granicach
  samej Nicei, za dojazd do Cannes, Monako, Grasse trzeba dopłacić 1 Euro”. Będziemy jeździć z
  Cagnes- sur- Mer. Kupię bilet 7- dniowy i co dalej? Co z dopłatą 1 euro?
  Kierowcy się płaci czy jak? Będę
  wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam. Alicja Jankowiak

  • Cześć. Chodzi o to, że możesz kupić bilet tygodniowy na poruszanie się po Nicei, tylko po Nicei. W Twoim przypadku taki bilet nie ma znaczenia, nie kupuj go. Z Cagnes możesz dojechać kilkoma autobusami w różne strony i zawsze kupisz bilet u kierowcy za 1,5 euro. Np. autobus 200 do Antibes i Cannes, 400 do Vence, 500 do Grasse. Wszystkimi nimi dojedziesz także do Nicei, kiedy będą wracać.

   • Alicja

    Dziękuję za błyskawiczną odpowiedź! To jeszcze pytanie – a co z Monako ? Byliśmy dwa lata temu- ceny parkingów są wysokie. Warto pchać się autobusem? Alka

   • Parkingi są tam tańsze niż w Nicei ;). Autobus 100 macie z Nicei, więc to konieczność przesiadki (kilku). Będzie długo trwało. Możecie wziąć pociąg z Cagnes. Polecam auto jeśli macie. Kanion Verdon planujecie zwiedzić mając samochód?

   • Alicja

    Mamy samochód. Sprawdzam różne trasy i widzę, że w niektóre miejsca np.do wilii
    Rothschilda w ogóle nie ma co jechać autobusem ( choć to od nas tylko 16 km, a do przystanku autobusowego mamy 200 m) – jedzie się 1,5 godz. Ale już do Saint-Paul-de-Vence i potem Vence nie lepiej jechać autobusem? Odpada szukanie miejsca do zaparkowania i potem powrót do samochodu.

    Kanion Verdon zamierzamy objechać, kierując się wskazówkami na Twoim blogu. Trochę się zastanawiam, co to znaczy, że to wycieczka dla wprawnych kierowców. Pozdrawiam. Alka

   • Z tymi wprawnymi kierowcami to trochę żart ;-). Bez obaw! Jest dużo zakrętów, nic więcej. Do Vence i Saint-Paul spokojnie dojedziecie autobusem, zdecydowanie polecam.

   • Alicja

    Tu wpisałam się dwa razy, w końcu zalogowałam się przez Google.
    Jeździliśmy po Ligurii, po bardzo trudnych trasach, to mam nadzieję, że
    damy radę. Dodam przy okazji, że bardzo przygnębił mnie widok ( na
    filmiku z Saint-Paul-de-Vence) grobu Gombrowicza – jestem nauczycielką polskiego! Pozdrawiam. Alicja

 • Anna

  Czy z biletem na mecz Euro2016 komunikacja miejska będzie darmowa??

  • tak

  • Pisali, że będzie darmowa, a widzę teraz na stronie przewoźnika, że bilet w obie strony kosztuje 3 euro. Będzie można go kupić w miejscach odjazdu.

 • Tomek Rzepecki

  jakim transportem mogę się dostać spod stadionu w Nicei do cannes ? mecz kończy się o 20.

 • Aleksandra

  Hej. Czy bilet miejski na autobus też można kupić u kierowcy, czy trzeba korzystać z automatów przy przystankach tramwajowych?

  • Można kupić u kierowcy, bez problemu, ale tylko SOLO na jeden przejazd. Nie kupisz tego karnetu na 10 przejazdów.

 • Łukasz Hallmann

  Nie ma gorszego transportu publicznego niz na poludniu Francji.

MAJÓWKA 2018 -> dołącz do zwiedzania z przewodnikiem!
close-image
Pobierz 10 pomysłów na Lazurowe Wybrzeże, które ułatwią Tobie zaplanowanie zwiedzania!
Zobacz od razu >>
close-link
Pobierz darmowy eBook!