Właśnie rozwiązałem odwieczny problem turystów w Nicei – jak dostać się z lotniska do hotelu? Nikt nie lubi francuskich taksówkarzy, dlatego polecam Uber – prywatne przejazdy dostępne także w Nicei. Sam korzystam, dlatego polecam. A poza tym mam dla ciebie kod na darmowy pierwszy przejazd!

Często pytacie mnie w mailach o taksówki w Nicei i równie często dopisujecie, że wolelibyście z nich nie korzystać. Po pierwsze trzeba się jakoś dogadać, oczywiście w jedynym słusznym języku (i nie jest to angielski). Po drugie podobno jest drogo. Tak słyszałem, bo sam nie jeździłem nigdy taksówkami na Lazurowym Wybrzeżu. Korzystam jednak z przejazdów Uber i bardzo sobie chwalę to rozwiązanie. Zanim przeczytasz dlaczego, napiszę jeszcze tylko, że mam dla ciebie kod na pierwszy darmowy przejazd z Uber. Wystarczy, że zarejestrujesz się na stronie klikając tu: uber.com lub w aplikacji podasz kod promocyjny Uber: 331ck (Uber promo code).

Uber – prywatne przejazdy w Nicei jak taksówki

Uber w Nicei działa mimo kontrowersji, które to rozwiązanie budzi w niektórych krajach. Konserwatywna Francja oczywiście broni się przed wszelkimi nowościami, dlatego było kilka protestów w sprawie Ubera. Taksówkarze w Nicei blokowali już drogę na lotnisko, palili opony, a w mediach temat Ubera pojawia się stosunkowo często. To tylko zachęca mnie do częstszego korzystania z usług Uber, bo nie lubię sztucznego hamowania postępu w imię walki o utrzymanie starych nawyków i przyzwyczajeń.

Dostępne samochody Uber w okolicy widać na żywo w aplikacji

Dostępne samochody Uber w okolicy widać na żywo w aplikacji

Zamawiając Uber w Nicei możesz skorzystać z trzech opcji: UberX – „zwykłe” samochody osobowe w najniższej cenie, Uber Berline – samochody luksusowe z nieco droższą stawką, a także Uber Van – auta dla większej liczby pasażerów. Faktycznie jest jeszcze jedna opcja Ubera na Lazurowym Wybrzeżu, ale raczej dla bogatszych turystów. To możliwość zamówienia… helikoptera ;-).

Z Ubera w Nicei korzystałem kilka razy, zwykle na trasie z domu na lotnisko. To odległość 6,5 km (zależnie od wybranej trasy) i koszt przejazdu 15 euro UberX i 24- 26 euro Uber Berline. Czas jazdy wynosi ok. 15 minut.

Przykładowe ceny przejazdów UberX:

  • z lotniska na Plac Massena w Nicei: 19 – 24 euro
  • z lotniska na dworzec kolejowy w Nicei: 14 – 18 euro
  • z lotniska do Beaulieu-sur-Mer: 29 – 38 euro
  • z lotniska do dzielnicy Cimiez: 18 – 24 euro
  • z lotniska do Cannes: 49 – 64 euro
  • z lotniska do Monako: 52 – 67 euro
  • z Nicei do Antibes: 26 – 34 euro

Dodam tylko, że taryfa jest dynamiczna. Oznacza to, że ceny mogą automatycznie wzrosnąć z uwagi na duże zainteresowanie usługą w trakcie np. dużych imprez. Wtedy zwykle wystarczy chwilę poczekać i sprawdzić ponownie za kilka minut.

Jak działa Uber i jak z niego korzystać?

Uber to aplikacja na telefony z Androidem i iPhone’y. Wystarczy ją zainstalować, zarejestrować się i podać dane karty płatniczej lub konta PayPal. Potem trzeba już tylko wskazać adres docelowy i kliknąć, by zamówić „taksówkę”. Na ekranie zobaczysz orientacyjną kwotę przejazdu (widełki od – do; nigdy nie zapłaciłem więcej niż maksymalna podana tam kwota) i czas przyjazdu samochodu. Miejsce odbioru pasażera ustalane jest automatycznie na podstawie geolokalizacji, ale można podać adres ręcznie. Wiesz też, jaki samochód przyjedzie i jak ma na imię kierowca.

Za przejazd nie płacisz kierowcy samodzielnie. Uber obciąża twoją kartę płatniczą lub konto PayPal od razu po zakończonej jeździe. Najpierw jednak zobaczysz podsumowanie przejazdu z mapą trasy i kosztem. W tym momencie możesz też ocenić kierowcę i usługę korzystając z systemu gwiazdek.

Sprawdź też: Transport publiczny w Nicei

Wszystkie moje dotychczasowe przejazdy Uberem były zawsze bardzo przyjemne i bezstresowe. W autach zawsze była butelka wody dla pasażera, a wszyscy kierowcy zawsze byli bardzo uprzejmi. Samochody są zawsze w świetnym stanie, bez względu na rodzaj wybranej taryfy.

Na koniec przypominam, że jeśli zarejestrujesz się w aplikacji Uber i podasz kod 331ck lub założysz konto klikając tu: uber.com, otrzymasz pierwszy przejazd za darmo!

* kod działał w momencie publikacji tego artykułu. Nie wiem jak długi ma termin ważności i nie gwarantuję, że będzie wciąż aktywny. Maksymalna kwota pierwszego darmowego przejazdu jest limitowana i zależna od kraju. Może się zdarzyć, że kod będzie można wykorzystać tylko we własnym kraju.