Gdzie spać w Nicei to najczęściej zadawane mi pytanie. Nic dziwnego, bo tanie noclegi na Lazurowym Wybrzeżu są tematem interesującym wszystkich turystów. Jakie hotele w Nicei polecam? Sprawdź!

Nicea to prawdziwe zagłębie noclegowe. Hotele w Nicei można liczyć w setkach. Nie ma się więc co dziwić, że turyści szukający noclegów pytają gdzie spać, a w dodatku chcą, by było tanio i dobrze. Dla mnie to akurat najtrudniejsze pytanie, bo nie sypiam w hotelach w Nicei, skoro mieszkam w tym mieście ;-). Przejrzałem jednak oferty i zapytałem znajomych. W ten sposób powstała mapa, na której zaznaczyłem hotele w Nicei, a także rejony, gdzie najczęściej nocują turyści.

Nicea: hotele nie są tanie

Szukając hoteli w Nicei pamiętaj przede wszystkim, że jest to stolica Lazurowego Wybrzeża. Najtańsze hotele nie będą powalały wysokim standardem. Ich lokalizacja też może nie być najkorzystniejsza. Można jednak znaleźć hotele położone w centrum lub blisko centrum, których cena będzie przystępna. Mam tu na myśli kwotę ok. 65 / 70 euro za dobę. Takie ceny to regularny koszt pokoju na dobę w przyzwoitych hotelach. Można oczywiście skorzystać z oferty dnia lub innej promocji, szczególnie w serwisie Booking (sprawdź pod mapą na dole), ale trzeba zwykle rezerwować takie pokoje dużo wcześniej. Czasami w promocji można znaleźć nocleg nawet za 35 – 40 euro, ale to raczej w obiektach posiadających 2 gwiazdki.

Na poniższej mapie znajdziesz wiele polecanych przeze mnie hoteli w Nicei. Pod mapą jest ich lista i odsyłacze na stronę rezerwacji.

Nicea: tanie noclegi, gdzie spać? – mapa

Hotele w Nicei, 2 gwiazdki:

Hotele w Nicei, 3 i 4 gwiazdki:

Hotele w Nicei, 5 gwiazdek:

Hotele w Nicei, bez klasyfikacji (np. apartamenty):

Jeżeli masz swoje propozycje i sprawdzone miejsca, koniecznie dodaj je w komentarzu poniżej lub prześlij mi ich nazwy mailem. Dodam je na mapę, by ułatwić turystom znalezienie noclegu w Nicei.

Pamiętaj, że hotele to nie jedyna możliwość przenocowania w Nicei. Są jeszcze apartamenty prywatne Airbnb, możesz też przenocować na jednym z wielu kempingów w okolicy. Będą na pewno znacznie tańsze niż hotele. Kempingi na Lazurowym Wybrzeżu opisałem w osobnym artykule.

Jeżeli nie przypadł tobie do gustu żaden z proponowanych hoteli, możesz samodzielnie znaleźć najlepszy dla siebie:Booking.com