Sezon 2019 na Lazurowym Wybrzeżu zapowiada się niezwykle ekscytująco. W regionie odbędzie się wiele ciekawych imprez, a słoneczna pogoda jest jak zawsze gwarantowana.

Lazurowe Wybrzeże w sezonie 2019 zapewni atrakcje każdemu, kto będzie chciał odwiedzić ten piękny region. Nie ważne, czy to twoja pierwsza wizyta, czy wracasz do Francji po wcześniejszym zauroczeniu. Każdy znajdzie tutaj wiele możliwości, by przyjemnie spędzić czas. Jeżeli zastanawiasz się kiedy przyjechać na Lazurowe Wybrzeże oraz co robić w regionie, poniżej znajdziesz podpowiedzi.

Zwiedzaj region z polskim przewodnikiem! Sprawdź: przewodnik po Lazurowym Wybrzeżu.

Lazurowe Wybrzeże 2019 – sezon pełen wrażeń

2019 r. na Lazurowym Wybrzeżu odbędzie się jak zwykle sporo imprez. Dwa miesiące są szczególnie ciekawe, to luty i maj. W lutym można uczestniczyć w Karnawale w Nicei oraz w Święcie Cytryn w Menton. To dwa wyjątkowo barwne i atrakcyjne zimowe wydarzenia na Lazurowym Wybrzeżu. Z kolei maj przyciąga fanów Formuły 1 i kina. W tym miesiącu odbywa się Grand Prix F1 Monaco oraz Festiwal Filmowy w Cannes.

Zobacz również: pogoda na Lazurowym Wybrzeżu

Nie odkryję Ameryki pisząc, że Lazurowe Wybrzeże przyciąga turystów przede wszystkim latem. W lipcu i sierpniu w ciągu dnia pełne są plaże, a wieczorami restauracje. Niewiele się zmienia we wrześniu, bo nadal jest ciepło i słonecznie, a początek szkoły sprawia, że to dobry czas na wypoczynek osób bez dzieci. Jeżeli szukasz miesiąca z wyższą temperaturą powietrza, ale stosunkowo niewielkimi tłumami turystów, na pewno warto pomyśleć o czerwcu. Ostatni miesiąc szkoły zawsze jest spokojniejszy, chociaż odbywa się wtedy wiele imprez (sprawdź niżej).

Pamiętaj jednak, że od czerwca do początku września bywa naprawdę ciepło. W tym czasie długie zwiedzanie pięknych średniowiecznych miasteczek będzie męczące. Najlepiej nastawić się na plażowanie oraz krótkie spacery po atrakcyjnych miejscach. Jeżeli chcesz intensywnie zwiedzać, najlepiej odwiedzić Lazurowe Wybrzeże wczesną wiosną i jesienią. Z kolei od listopada do czasami nawet kwietnia możesz korzystać z ośnieżonych stoków narciarskich w pobliskich Alpach Nadmorskich (np. w Auron i Allos)

Imprezy na Lazurowym Wybrzeżu w 2019:

Jeżeli swój pobyt na Lazurowym Wybrzeżu chcesz połączyć z udziałem w ciekawych wydarzeniach, poniższa lista z pewnością ułatwi wybranie najlepszego terminu. To oczywiście nie wszystkie ciekawe wydarzenia, ale te na pewno warto zobaczyć będąc w tym czasie w okolicy.

Miesiąc Wydarzenie Data
Styczeń 43. Międzynarodowy Festiwal Cyrkowy Monte Carlo 17 – 27 stycznia
Styczeń 87. Rajd Monte Carlo 22 – 27 stycznia
Luty Karnawał w Nicei 16 lutego – 2 marca
Luty Święto Cytryny w Menton 16 lutego – 3 marca
Marzec Targi Nieruchomości MIPIM w Cannes 12 – 15 marca
Kwiecień Monte-Carlo Rolex Masters 13 – 21 kwietnia
Maj Festiwal Filmowy w Cannes 14 – 25 maja
Maj F1 Monaco Grand Prix 23 – 26 maja
Czerwiec Mistrzostwa Świata w piłce nożnej kobiet FIFA 2019 7 czerwca – 7 lipca
Czerwiec Cannes Lions 17 – 21 czerwca
Czerwiec Grand Prix Francji F1 21 – 23 czerwca
Czerwiec Święto Muzyki 21 czerwca
Czerwiec IRONMAN Nicea 30 czerwca
Lipiec Nice Jazz Festival 16 – 20 lipca
Wrzesień Monaco Yacht Show 25 – 28 września
Listopad Maraton Nicea – Cannes 3 listopada

Wszystkie te imprezy znajdziesz oczywiście w kalendarzu imprez, który stale aktualizuję.

Do zobaczenia na Lazurowym Wybrzeżu!