Plaże na Korsyce należą do najpiękniejszych w Europie. Jeżeli szukasz lazurowej wody i piasku drobnego jak mąka, to zacznij od mojego zestawienia „Korsyka: plaże, które warto zobaczyć”.

Zanim odkryłem Korsykę nie spodziewałem się, że plaże na wyspie są tak wspaniałe. Biały piasek drobny jak mąka, krystalicznie czysta woda o lazurowym kolorze, płycizny pozwalające brodzić po kolana w otoczeniu skał, a także wspaniałe kształty, np. plaża wyglądająca jak wielka muszla. Takie właśnie są plaże na Korsyce, które zachwyciły mnie od razu! Nie trzeba lecieć na Malediwy, by odpocząć w raju. Wystarczy zabrać auto, wsiąść na prom na Korsykę i ruszyć przed siebie.

W tym artykule znajdziesz plaże na Korsyce rozsiane po całej wyspie. Aktualnie są to plaże z Korsyki południowo – wschodniej i północnej. W najbliższych tygodniach dodam plaże z Korsyki zachodniej.

Zobacz wszystkie filmy ze zwiedzania Korsyki na naszym kanale YouTube!

Korsyka i plaże jak na Malediwach

Oto najładniejsze plaże na Korsyce, które warto odwiedzić podczas wakacji na wyspie. Ich kolejność jest przypadkowa, a w zlokalizowaniu konkretnej plaży pomoże mapa, którą umieściłem na końcu artykułu. Większość z nich znajduje się pomiędzy Bonifacio, a Poto-Vecchio, zatem jeśli podczas wakacji na Korsyce chcesz głównie plażować, warto znaleźć nocleg właśnie w tej okolicy.

Plage de Santa Giulia

Korsyka plaże: plaża Santa Giulia

Korsyka plaże: plaża Santa Giulia

Plaża Santa Giulia to zdecydowanie mój faworyt i najładniejsza plaża, jaką widziałem w życiu. Wszystko jest tu wspaniałe – położenie w zatoce tuż przy sporym wzniesieniu, kolor wody i piasku, a także możliwość brodzenia w płytkiej wodzie na długim odcinku zanim zrobi się głębiej. Niezwykłe walory tego miejsca doceniają także turyści. Należy się więc spodziewać tłumów i pełnego parkingu. Zaparkowanie samochodu to największy problem na pięknych plażach Korsyki. Miejsc jest sporo, ale mimo opłaty (zwykle ok. 5 euro za dzień, płatność obsłudze gotówką przy wjeździe), trzeba czasami odczekać swoje w kolejce na wolny kawałek ziemi. Najlepiej przyjechać tu z samego rana, zanim jeszcze inni turyści zjedzą śniadanie. Na plaży jest infrastruktura restauracyjno – barowa i toalety. Można także wypożyczyć sprzęt pływający. W niektórych miejscach można płacić także kartą (na wakacje polecam kartę Revolut!)

Plage de Palombaggia

Plaża Palombaggia, Korsyka

Plaża Palombaggia, Korsyka

Plaża Palombaggia to kolejne piękne miejsce dla miłośników lazurowej wody i miękkiego piasku. Znajdziesz tu także restauracje i bary oraz oczywiście leżaki plażowe. Wzdłuż plaży jest kilka parkingów dla samochodów, a jeśli przyjedziesz przed 9 rano, cały ten raj możesz mieć dla siebie. Przedłużeniem tej plaży jest niemniej ładna plaża Tamaricciu, a kawałek dalej leży plaża Acciaju. Te miejsca również warto odwiedzić w poszukiwaniu swojego kawałka pięknego miejsca.

Plage de Rondinara

Plaża Rondinara na Korsyce

Plaża Rondinara na Korsyce

Plaża Rondinara jest wyjątkowa przede wszystkim ze względu na swój kształt – z wysokości przypomina ona wielką muszlę. To bardzo ładna zatoka z obszerną plażą i restauracją. Można tu również znaleźć miejsca w cieniu pod drzewami. Piasek i woda nie są tu idealnie czyste. Dookoła sporo jest wyschniętych roślin morskich, ale nie przeszkadzają one w wypoczynku. Płatny parking (bardzo duży) znajduje się tuż obok plaży.

Warto również zobaczyć te plaże na Korsyce:

  • Plage de Nonza (czarna plaża pod miasteczkiem Nonza)
  • Plage de San Ciprianu
  • Plage de Saleccia
  • Balistra (dojazd szutrową drogą)
  • Plage Pinarello (bardzo dużo morskiej roślinności przy brzegu)
  • Piantarella (idealne miejsce, by wypożyczyć sprzęt wodny i poszaleć na morzu)
  • Plage du Petit Sperone
  • Plage de la Roya

Wszystkie te plaże zaznaczyłem na poniższej mapie:

Temat „Korsyka plaże” jest ci bliski? Znasz inne piękne korsykańskie plaże? Koniecznie napisz mi o nich w komentarzu poniżej!