Palais Bulles – willa Pierre’a Cardin

//Palais Bulles – willa Pierre’a Cardin

Palais Bulles to niezwykła willa należąca do Pierre’a Cardin, którą znajdziesz niedaleko Cannes na Lazurowym Wybrzeżu. Wszystkie jej pomieszczenia zrobiono z kul, a widok z tarasów i basenów jest nie do opisania!

Palais Bulles to willa należąca do projektanta Pierre’a Cardin. Budynek znajduje się na stromym zboczu Masywu Esterel i zapewnia wspaniały widok na morze, skały i dzikie plaże, Wyspy Leryńskie oraz Cannes w oddali. To prywatna posiadłość i nie można jej zwiedzać. Udało mi się jednak zajrzeć do środka i zrobić kilka zdjęć.

Palais Bulles – futurystyczna willa Pierre’a Cardin

Palais Bulles, czyli w wolnym tłumaczeniu Bańkowy Pałac, powstał w latach 1979 – 1984. Zaprojektował go Antti Lovag na zamówienie francuskiego artysty Pierre’a Bernarda. W 1992 r. willę odkupił Pierre Cardin i zamienił na swoją letnią rezydencję na Lazurowym Wybrzeżu. Obecnie budynek jest wystawiony na sprzedaż, a sławny projektant jedynie czasami jada tu śniadania. Wciąż jednak są tu jego prywatne apartamenty, które także udało mi się zwiedzić. Zdjęcia znajdziesz w galerii nad tekstem.

Palais Bulles to duży obiekt o powierzchni 1200 m2. Na terenie posiadłości znajduje się także ogród, amfiteatr na 500 osób oraz 3 baseny. Wewnątrz budynku jest m.in. ogromny salon, jadalnia, 10 pokoi z łazienkami dla gości oraz wspomniane wcześniej prywatne apartamenty Cardin. Wystrój wnętrz został zaprojektowany przez różnych artystów, a wszystkie meble powstały specjalnie na zamówienie. Nigdzie tu nie ma kątów prostych, a okrągłe pomieszczenia przypominają nieco scenerię filmu o podboju kosmosu. Stojąc na jednym z tarasów posiadłości można z kolei podziwiać wspaniały widok na Morze Śródziemne i rosnące w pobliżu palmy.

Willa jest chętnie wykorzystywana przez celebrytów, największe światowe marki i firmy. Odbywają się tu pokazy mody, ekskluzywne przyjęcia i bankiety oraz prezentacje produktów. Każdy może wynająć ten obiekt jeżeli stać go na wydatek rzędu 30 tys. euro za dzień.

Willa Pierre’a Cardin na Lazurowym Wybrzeżu

Udało mi się odwiedzić niezwykłą willę projektanta Pierre’a Cardin w całości zbudowaną z kul! To fantastyczny – kosmiczny obiekt, z trzema basenami, amfiteatrem i wspaniałym widokiem na Cannes <3 http://lazurowyprzewodnik.pl/palais-bulles-pierre-cardin/

Opublikowany przez Lazurowe Wybrzeże na 2 luty 2017

Palais Bulles znajduje się w Théoule-sur-Mer. Dokładny adres to 33 boulevard de l’Estérel. Obiekt nie jest udostępniany zwiedzającym. Więcej zdjęć i filmów znajdziesz na stronie palaisbulles.com.

2018-02-13T14:50:42+00:00 By |Categories: atrakcje Lazurowego Wybrzeża|
Pobierz 10 pomysłów na Lazurowe Wybrzeże, które ułatwią Tobie zaplanowanie zwiedzania!
Zobacz od razu >>
close-link
Pobierz darmowy eBook!