Moulin Rouge to zdecydowanie najsłynniejszy kabaret na świecie i jedna z tych atrakcji Paryża, o której słyszał każdy turysta. Czerwony Młyn codziennie wystawia na swojej scenie barwne rewie z kankanem.

Moulin Rouge to po polsku Czerwony Młyn. Taki właśnie obiekt stoi na dachu tego słynnego paryskiego kabaretu. Od 1889 r. zabawia on żądnych rozrywki gości. Nie jest to oczywiście oferta najwyższych lotów, bo i sam Młyn znajduje się w dzielnicy Czerwonych Latarnii. Sex shopy i kluby ze striptizem są w tej okolicy bardzo popularne.

Moulin Rouge – tu tańczą kankana!

Moulin Rouge znajdziesz przy 82 Boulevard de Clichy. Zaraz obok rozpoczyna się romantyczna dzielnica Montmartre, obowiązkowy punkt zwiedzania Paryża. Obecny budynek kabaretu nie jest oryginalnym, ale jego wnętrza wciąż przypominają poprzednią epokę. Pierwotny obiekt spłonął w 1915 r.

Moulin Rouge powstał w tym samym czasie co Wieża Eiffla i szybko stał się bardzo popularnym miejscem na paryskiej mapie rozrywek. Jego twórca – Joseph Oller, był doskonałym biznesmenem i wiedział, jak przyciągnąć widownię. Kolorowe kostiumy, dynamicznie zmieniana dekoracja i mnóstwo szampana sprawiły, że do Czerwonego Młyna zaczęli napływać goście wszystkich sfer. Miejsce to nazywano Pierwszym Pałacem Kobiet. Tym, co sprawiało największą radość publice był jednak zupełnie nowy taniec, z którego Młyn słynie do dzisiaj – kankan! Właśnie tu możesz zobaczyć jego najlepsze wykonanie.

W 2001 r. powstał musical „Moulin Rouge!”, w którym zagrali m.in. Nicole Kidman, Ewan McGregor i Kylie Minogue. Akcja filmu dotyczy właśnie paryskiego kabaretu.

Bogatą historię tego miejsca tworzyli przede wszystkim ludzie. Na scenie występują tu dzisiaj tancerki i tancerze z całego świata. Organizowane są także występy gościnne. Wśród znanych artystów, którzy zagościli na deskach Młyna byli m.in. Frank Sinatra, Dalida, Charles Aznavour, Edith Piaf, the Village People czy Elton John. W 1981 r. zorganizowano nawet specjalny wieczór zamknięty dla królowej Elżbiety II.

W Moulin Rogue zmieści się 900 osób. Spektakl odbywa się przy kolacji, a cena biletu jest zależna od wybranej opcji. W czasie wieczoru występuje 80 artystów, w tym 60 kobiet nazywanych Doriss Girls. Spektakle odbywają się codziennie w godz. 19, 21 i 23. Do obiektu dojedziesz metrem, linia 2, stacja Blanche.

Strona internetowa: moulinrouge.fr