Cap Corse to piękny i różnorodny półwysep na Korsyce. Znajdziesz tam mnóstwo niewielkich miasteczek w tym kilka prawdziwych perełek. Oto 4 miasteczka na Cap Corse, które warto odwiedzić.

Miasteczka na Cap Corse są rozsiane po całym półwyspie. Wszystkie one są niewielkie, a często nawet w ramach nazwy gminy (np. Sisco) funkcjonuje wiele malutkich osad składających się z kilku lub kilkunastu starych domostw. Ich odkrywanie podczas samochodowego objazdu Cap Corse to prawdziwa uczta dla oczu.

Oto 4 miasteczka, które warto odwiedzić na Cap Corse:

Erbalunga

Erbalunga, Cap Corse

Erbalunga, Cap Corse

Erbalunga to pierwsze miasteczko na Cap Corse, które mija się jadąc z Bastii. Warto się tu zatrzymać na krótki spacer. Płatny parking jest dobrze oznaczony i całkiem duży, nie ma więc problemu z zostawieniem auta. Erbalunga to dawna osada rybaków, która do dzisiaj zachowała swój klimat. Stare kamienice stoją tuż przy morzu, a pomiędzy nimi rosną okazałe palmy. Znajdziesz tu wiele sklepików dla turystów, ale również restauracje i bary. Najładniejszy widok na miasteczko można podziwiać wjeżdżając od strony Bastii. Widać stamtąd także ruiny dawnej wieży genueńskiej, która kończy ciąg kolorowych kamienic.

Nonza

Nonza, Cap Corse (Korsyka)

Nonza, Cap Corse

Nonza znajduje się na zachodnim brzegu Cap Corse. Miasteczko zbudowano na stromym zboczu i góruje nad nim  genueńska wieża. Nonza to bardzo popularne miejsce postojowe turystów, dlatego nie jest łatwo znaleźć tu miejsce parkingowe. Warto jednak się zatrzymać, by podziwiać widoki na okolicę. Do najsłynniejszych należy czarna plaża, na której artyści i mieszkańcy układają przeróżne znaki i napisy z kamieni.

Saint-Florent

Saint Florent, Korsyka

Saint Florent, Korsyka

Saint-Florent to całkiem spore miasteczko z dużą zabytkową cytadelą i portem jachtowym. Stojąc obok cytadeli (gdzie znajduje się bezpłatny duży parking) można podziwiać widok na kolorowe domy zbudowane tuż przy morzu. Saint-Florent jest popularnym na Korsyce kurortem, dlatego trzeba się tu spodziewać wielu turystów, ale także dobrej infrastruktury. W miasteczku jest plaża (Plage de la Roya), na której chętnie odpoczywają mieszkańcy, turyści i… okoliczne krowy. Można stąd zamówić transport na trudno dostępne plaże w pobliżu: Plage de Saleccia i Plage de Lotu.

Patrimonio

Patrimonio, Korsyka

Patrimonio, Korsyka

Patrimonio to raj dla miłośników wina. W miasteczku otoczonym wzgórzami rozpoczyna się korsykański szlak wina, a lokalne wyroby można tu degustować i kupić w niemalże każdym sklepie. Charakterystycznym elementem Patrimonio jest kościół św. Marcina z XVI w. Można go zobaczyć na wielu pocztówkach z okolicy.

To oczywiście nie wszystkie piękne miasteczka na Cap Corse. Jeżeli masz więcej czasu, by spokojnie objechać półwysep, warto także dotrzeć do jego północnego końca. Leżą tam m.in. Ersa, Centuri i Rogliano.