Marsylia, przewodnik po mieście i Lazurowym Wybrzeżu

Marsylia – przewodnik po mieście

Marsylia to wspaniałe, tętniące życiem miasto. Przylgnęła do niego łatka niebezpiecznego, ale moim zdaniem można bez obaw zwiedzać turystyczne miejsca Marsylii. Wszystko, co potrzebne to dobry przewodnik po atrakcjach i trasa zwiedzania. To właśnie znajdziesz na tej stronie. Zobacz, co proponuję, a następnie ruszaj w drogę zwiedzać i poznawać atrakcje Marsylii!

Marsylia – przewodnik to porady dot. sposobu zwiedzania Marsylii w jeden dzień i weekend. Przygotowałem też propozycje zwiedzenia okolicznych atrakcji, o których słyszał chyba każdy, np. miasta Awinion. Bez względu na to, czy podczas wakacji na Lazurowym Wybrzeżu nocujesz w Marsylii, czy innym mieście, na pewno znajdziesz tu informacje przydatne, by poznać stolicę Prowansji.

Jeżeli chcesz przeczytać bardziej ogólne informacje o Marsylii, sprawdź artykuł: Marsylia.

Mam nadzieję, że mój przewodnik pomoże Tobie odkryć najciekawsze zakątki Marsylii!

Pozdrawiam
Tomasz Bobrowski

Pobierz ebook z przewodnikiem po Marsylii!

Najważniejsze atrakcje Marsylii

Przewodnik po Marsylii i okolicach

Wybierz poniżej okres i zobacz proponowany plan zwiedzania Marsylii i jej okolic:

Jeden dzień w Marsylii to plan zwiedzania, który pozwoli tobie zobaczyć wszystkie najciekawsze atrakcje miasta. W programie umieściłem m.in.: Stary Port, opactwo św. Wiktora, bazylikę Notre Dame de la Garde, muzeum MuCEM i fort św. Jana oraz Pałac Longchamp. Będzie oczywiście też przerwa na pyszną zupę rybną oraz zdjęcia z najlepszych punktów widokowych!

Zobacz teraz darmowy przewodnik: jeden dzień w Marsylii

Jeżeli masz weekend by zwiedzić atrakcje Marsylii i jej okolice to spędzisz bardzo przyjemny weekend na Lazurowym Wybrzeżu.

Pierwszego dnia zrealizuj program wycieczki 1 dzień w Marsylii, którą opisałem w poprzedniej zakładce. Będzie to dzień obfitujący w piesze spacery, ale na pewno i pozytywne wrażenia.

Drugiego dnia musisz podjąć decyzję. Możesz go w całości spędzić we wspaniałej nadmorskiej miejscowości Cassis, która leży blisko Marsylii. Dojedziesz tam samochodem lub komunikacją publiczną (szczegóły znajdziesz w artykule o Cassis). Druga możliwość to spędzenie przedpołudnia na wyspie If, gdzie odkryjesz legendę Hrabiego Monte Christo (link wyżej), a dopiero potem wyjazd do Cassis.

Bez względu na podjętą decyzję, na pewno będziesz zadowolony/a z tego dnia.

Jeżeli zostajesz w Marsylii na dłużej to na pewno świetna okazja, by zwiedzić wspaniałe prowansalskie miasta leżące w jej pobliżu. Musisz wtedy koniecznie odwiedzić Awinion oraz Aix-en-Provence. Warto się też udać pod granicę włoską, bo Nicea i Monako także mają wiele do zaoferowania!

Zobacz też: 10 pomysłów na to, co robić na Lazurowym Wybrzeżu, jeśli masz co najmniej kilka dni na zwiedzenie tego pięknego regionu!

Booking.com
Pobierz ebook z przewodnikiem po Marsylii!

Marsylia na zdjęciach

Życzę Tobie udanego wypoczynku na Lazurowym Wybrzeżu!

Jeżeli podobał się Tobie mój przewodnik nie zapomnij o nim powiedzieć znajomym.

Teraz możesz sprawdzić:

Poradnik dla turystów odwiedzających Lazurowe Wybrzeże

Masz pytania? Zadaj je poniżej w komentarzu!