Disneyland Paris to zabawa na minimum cały dzień nie tylko dla dzieci. Dorośli także znajdą tu atrakcje dla siebie! Ile kosztuje ta przyjemność i jak dojechać do Disneylandu w Paryżu? Tu znajdziesz odpowiedzi.

Disneyland Paris (Disneyland Resort Paris, dawniej Euro Disneyland) to atrakcja, na którą trzeba przeznaczyć minimum cały dzień: rano wyjechać z Paryża, by punktualnie o godz. 10 wraz z otwarciem bram do parku rozpocząć zabawę. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – najmłodsi bohaterów z bajek Disney’a, a dorośli kolejki górskie, domy strachu i atrakcje filmowe w Walt Disney Studios Park. Oba parki są obok siebie, ale prowadzą do nich osobne wejścia.

Disneyland Paris i Walt Disney Studios Park

Disneyland Paris to w zasadzie dwa osobne parki rozrywki zbudowane obok siebie. Sam Disneyland to właśnie ten najbardziej znany i popularny park z bajkowymi postaciami i atrakcjami z filmów rodzinnych Disney’a. Znajdziemy tu m.in. całą sekcję przeznaczoną dla najmłodszych, kolejki górskie dla dorosłych, wodne atrakcje Piratów z Karaibów oraz Dom Strachów i prawdziwy Dziki Zachód. W centralnym miejscu stoi oczywiście pałac, który jest znakiem rozpoznawczym Disneylandu, a dookoła parku jeździ specjalna kolejka.

Tuż obok zbudowany jest park filmowy – Walt Disney Studios Park. Tu z kolei zobaczymy i doświadczymy, jak powstają efekty specjalne do znanych filmów i poczujemy się jak na planie filmowym w Hollywood. Jeżeli masz bilet na oba parki i tylko jeden dzień, by je zwiedzić, warto przeznaczyć pół dnia na każde z tych miejsc.

Jak dojechać do Disneyland Paris?

Praktycznie pod same bramy parku dowozi kolejka RER A, która odjeżdża z centrum Paryża. Podróż trwa ok. 40 min, a bilet kosztuje 7,6 euro w jedną stronę. Są też specjalne autobusy rejsowe, które zatrzymują się w 4 miejscach Paryża. Bilet na taki kurs można kupić od razu z biletem do parku rozrywki. Wszystkie ceny podane są na stronie disneylandparis.fr.

Rada: przed wyjazdem na jeden dzień do Disneyland w Paryżu koniecznie zapoznaj się z mapą atrakcji i przemyśl, z czego chcesz skorzystać najchętniej. Czasami trzeba długo oczekiwać w kolejce chętnych i może się zdarzyć, że dzień spędzisz głównie na czekaniu. Strona internetowa parku oraz aplikacja mobilna na smartfony są bardzo pomocne w zaplanowaniu wizyty.