Lazurowe Wybrzeże to idealne miejsce na wypoczynek dla środowiska LGBT. Nic dziwnego, że to popularny kierunek na wakacje dla gejów. W tym poradniku znajdziesz informacje o klubach, noclegach, plażach i innych atrakcjach dla homoseksualistów.

Nicea nazywana jest gejowską stolicą Francji. To tutaj udziela się najwięcej ślubów jednopłciowych i podpisuje się najwięcej związków partnerskich pomiędzy osobami tej samej płci. Miasto jest przyjazne środowisku LGBT, co sprawia, że osoby homoseksualne czują się tu bezpieczne.

Wakacje dla gejów na Lazurowym Wybrzeżu to przede wszystkim wypoczynek na plażach i nocne życie w pubach i klubach. Można też oczywiście zwiedzać liczne atrakcje lub spędzić czas w centrach handlowych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Wakacje dla gejów w Nicei

Nicea to stolica Lazurowego Wybrzeża i właśnie tutaj toczy się główne życie turystyczne. Możesz oczywiście wybrać na swoją bazę takie miasta jak chociażby Cannes, Antibes, odległe Saint-Tropez czy nawet księstwo Monako. W każdym z tych miejsc geje są mile widziani, a tęczowe flagi znajdziesz w wielu restauracjach i pubach. Wcale nie oznacza to, że takie miejsce jest przeznaczone wyłącznie dla homoseksualistów. To informacja, że są tu mile widziani.

W Nicei odbywa się każdego roku Pink Parade – gejowska parada bardzo popularna we Francji. Z kolei podczas Karnawału w Nicei odbywa się Lou Queernaval, wieczorna impreza dla środowiska LGBT. Kalendarz wydarzeń to miejsce, w którym sprawdzisz terminy tych imprez.

Bezpieczeństwo

Jeżeli wakacje dla gejów kojarzą ci się ze spacerem nadmorską promenadą trzymając ukochanego za rękę – tutaj to możliwe. Nikt się nie skrzywi i nie zaczepi, jeśli zechcesz publicznie okazać uczucia. Co prawda nie jest to wcale szczególnie częsty widok (albo zwyczajnie nie zauważam, bo nie zwracam uwagi), ale nikt nie będzie zaskoczony. Nikt was też nie wyrzuci z restauracji i nie zaczepi, jeśli chcecie spędzić romantyczny wieczór przy kolacji. Jedynie kwiatowy handel obnośny zaczepi was, by zaoferować różę dla ukochanego za kilka euro ;-).

Noclegi

Możesz skorzystać z przygotowanych przeze mnie artykułów, w których opisałem noclegi na Lazurowym Wybrzeżu. Jestem przekonany, że żadne z polecanych miejsc nie będzie miało nic przeciwko gościom jednopłciowym, bo we Francji wszyscy są równi. Jeżeli jednak szukasz noclegów typowo gejowskich, to polecane są szczególnie hotele gay friendly w Nicei:

Możesz też sprawdzić ofertę serwisu misterbnb.com, który działa podobnie jak airbnb.pl, ale oferuje noclegi na wakacje dla gejów i całego środowiska LGBT. Jeżeli skorzystasz z tego linka przy rejestracji w tym serwisie, otrzymasz dużą zniżkę na pierwszą rezerwację.

Bary dla gejów w Nicei:

 • Le Bar Bitch, 2 rue Rossetti. Ten bardzo popularny bar znajduje się w centrum Starego Miasta w Nicei tuż naprzeciwko katedry św. Reparaty. Duże piwo kosztuje tu ok 6 – 7 euro, a drinki 8 – 12 euro. Poza napojami możesz tu także zamówić dania na ciepło, m.in. pizzę, frytki itp. Są przygotowywane w restauracji po drugiej stronie ulicy. Zawsze jest tu sporo ludzi (nie tylko homoseksualistów), a obsługa jest sympatyczna (chociaż powolna, jak przystało na Francję). Bitch organizuje co niedzielę o godz. 22) darmowe uliczne występy Draq Queen. Jeżeli chcesz obejrzeć taki pokaz siedząc przy stoliku, koniecznie zrób wcześniej rezerwację.
 • Gossip Bar, 7 rue Bonaparte. Ten bar znajdziesz na gejowskiej ulicy w Nicei, tuż obok Placu Garibaldiego. Jest to idealne miejsce na szybkiego drinka, dłuższe posiedzenie przy piwie, a nawet kolację, bo Gossip to także restauracja. W godzinach wieczornego szczytu wszystkie miejsca są zwykle zajęte.
 • Insta Bar, 13-5 rue Bavastro. Po zamknięciu Bitch właściciel otworzył ten lokal. Niestety poza centrum, ale nadal gromadzi sporo osób i zapewnia miłą atmosferę.
 • Le Swing, 10 rue Defly. Zaledwie kilka stolików na zewnątrz i trochę miejsca wewnątrz. Na drinka i do potańczenia.
 • Malabar Station, 10 rue Bonaparte. Ten pub wystawia kilka stolików na ulicę i można tu wypić piwo lub drinka. Lokal mieści się w piwnicy i miejsca przy barze nie ma zbyt wiele. Prawdziwy cel wizyt w Malabar to zdecydowanie część ukryta za kotarą. Ale o tym niżej w sekcji o klubach ;-).
 • Red Kafe, 9 rue Halevy. Ten lokal ma niewiele stolików na zewnątrz, przez co zwykle mają komplet gości. Leży poza Starym Miastem, dlatego dziwią trochę całkiem wysokie ceny piwa i drinków. Jest to jednak okolica chętnie odwiedzana przez turystów, bo w pobliżu znajduje się wiele restauracji.

Kluby dla gejów w Nicei:

 • Malabar Station, 10 rue Bonaparte. Pisałem o tym miejscu wyżej, bo jest to także lokal, w którym można wypić piwo, również na ulicy przed wejściem. Główną atrakcją Malabaru jest jednak duża część z kabinami, dark roomy i wszystko to, co niektórym potrzebne do szczęścia.
 • Le Code, 4 rue Papon. Lokal otwarty od godz. 22. Codziennie inna impreza tematyczna.
 • Eagle Bar, 18 rue Emmanuel Philibert. Lokal mieści się w okolicach Starego Portu w Nicei i organizuje imprezy tematyczne. Czynne od godz. 22.
 • Le 7, 7 rue Foncet. Lokal znajduje się w tzw. Nowej Nicei, ale nadal w ścisłym centrum. Sądząc po zdjęciach w internecie, właściciel chciał stworzyć coś na kształt łaźni greckiej. To kolejne miejsce typu „wszystko w jednym”, w którym piwo lub drink mają najmniejsze znaczenie. Czynny od 21:30.
 • Morgan, 9 rue Claudia. Ten klub znajdziesz nieco dalej od centrum, ok. 20 min pieszo od Placu Massena w stronę lotniska. Czynny od godz. 22.

Dyskoteki gejowskie w Nicei:

 • Le Glam, 6 rue Eugene Emmanuel. Dość duży i popularny lokal w piwnicy. Zwykle zatłoczony i duszny. Bilet wstępu może kosztować nawet 15 – 18 euro, w tym jeden drink.
 • Le 6, 6 rue Raoul Bosio. Bardzo mały lokal w kamienicy na Starym Mieście. Wejście kosztuje zwykle ok. 10 euro.
 • High Club, 45 Promenade des Anglais. Duża dyskoteka, w której jedna sala jest czasami dostępna tylko dla środowiska LGBT.
 • GClub, 73 Quai des Etats-Unis. Dyskoteka z restauracją.

Sauny gejowskie w Nicei:

 • Les Bain-Douches, 7 rue Gubernatis
 • Sauna du Chateau, 17 rue des Ponchettes
 • Le Cercle Sauna, 16 avenue Clement Ader (dość daleko od centrum)
 • Club Papillon, 10 rue Jules Gilly

Gejowskie plaże w Nicei:

 • Castel Plage, 8 Quai des Etats-Unis
 • Coco Beach, 2 avenue Jean Lorrain

PACS – związek partnerski

We Francji pary jednopłciowe mogą podpisać umowę związku partnerskiego (PACS), a nawet wziąć ślub. Jak wspominałem wcześniej, Nicea jest prawdziwym zagłębiem takich uroczystości. Polacy akurat nie mogą skorzystać z możliwości zaślubin (tylko dlatego, że są Polakami…), ale PACS jest możliwy. Podstawowym warunkiem jest udokumentowanie min. 3 miesięcznego pobytu we Francji, więc nie jest to ceremonia na wakacyjne widzimisię. Poza tym taki związek nie ma oczywiście w Polsce żadnego znaczenia prawnego. Wspominam jednak o PACS, bo może ktoś będzie zainteresowany.

Zobacz także: przewodnik po Nicei