Wyjazd do USA to dla większości drogie wydarzenie. Przeloty i noclegi kosztują krocie, a trzeba jeszcze jeść i pozwiedzać. Przy tych wszystkich kosztach ubezpieczenie do USA wydaje się niewielką pozycją w budżecie. Za to z pewnością jedną z ważniejszych!

Być może należysz do większości Polaków podróżujących po Europie bez dodatkowego ubezpieczenia, bo „jakoś to będzie”. Ok, w Unii mamy jeszcze podstawową ochronę w ramach karty EKUZ i zawsze jest to jakieś zabezpieczenie. Nie zapewnia jednak pełnego spokoju, dlatego warto ubezpieczać się na każdy zagraniczny wyjazd. Szczególnie do Stanów Zjednoczonych, gdzie koszty leczenia mogą doprowadzić do bankructwa!

ubezpieczenie do usa

Ubezpieczenie do USA powinno być obowiązkową pozycją w każdym budżecie na wyjazd do USA. Poniżej wyjaśnię dlaczego.

Zobacz także: przewodnik po Nowym Jorku oraz przewodnik po Kalifornii i sąsiednich stanach

Ubezpieczenie do USA – dlaczego trzeba je kupić?

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do USA? Odpowiedź jest bardzo prosta: bo każdy kontakt z tamtejszą służbą zdrowia może kosztować masę pieniędzy! Będą to twoje pieniądze, bo w Stanach Zjednoczonych nie działa nasza europejska karta EKUZ.

Ile kosztuje leczenie w USA? Zobacz przykładowe ceny: nawet $2500 zapłacisz za pomoc przy złamanej nodze. Jeżeli potrzebny będzie chirurg to koszty rosną do $17000 – $35000. Wypełnienie ubytku w zębie (kiedy np. wypadnie plomba) kosztuje między $300, a $800, ale w niektórych przypadkach nawet ponad $1000. Pomoc ambulatoryjna w nagłych wypadkach kosztuje między $150, a $3000.

Teraz już nie masz wątpliwości, że służba zdrowia w USA należy do najdroższych na świecie. Dlatego dobre ubezpieczenie turystyczne do USA musi oferować wysokie sumy ubezpieczenia kosztów leczenia (KL). To pierwsza rzecz, na którą musisz zwrócić uwagę podczas wyboru polisy. Jakie sumy trzeba brać pod uwagę? Najlepszy byłby brak limitu. Takich ofert nie ma jednak zbyt wiele na rynku. Rozsądna minimalna suma ubezpieczenia, która zapewni ci ochronę na wyjazd do USA to 200 000 PLN, ale rekomendowana kwota to 100 000 EUR lub 500 000 PLN. Szukaj ofert z wysoką sumą ubezpieczenia, aby nie zdziwić się później widząc wysokie koszty leczenia w USA!


Przykładowe ceny ubezpieczeń do USA:

Okres 1 osoba Para Mała rodzina Duża rodzina
7 dni 52,24 zł 104,48 zł 156,72 zł 207,01 zł
14 dni 104,49 zł 208,98 zł 313,47 zł 413,10 zł
30 dni 223,89 zł 447,78 zł 671,67 zł 895,56 zł
1 dzień 7,46 zł 14,92 zł 22,38 zł 29,71 zł

Oblicz składkę na swoją podróż >>


Ale to nie wszystko. Warto także zadbać, aby polisa dawała także ochronę:

  • Assistance (ASS) – zapewnia to np. pokrycie kosztów podróży powrotnej do kraju.
  • Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków (NNW) – czyli pieniądze, które zostaną wypłacone np. za złamanie ręki lub otrzyma je twoja rodzina w przypadku twojej śmierci.
  • Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym – pomoże ci, jeśli z własnej winy wyrządzisz komuś krzywdę lub zniszczysz kogoś mienie (także przypadkiem!).

Dobre ubezpieczenie do USA zawiera jeszcze dwa ważne składniki, ale nie dotyczą one wszystkich turystów. Mam tu na myśli choroby przewlekłe i uprawianie sportów. Koniecznie zadbaj o polisę zawierającą odpowiednie pakiety z tym związane, jeśli dotyczą cię te pozycje!

Ile kosztuje ubezpieczenie do USA i gdzie je kupić?

Ubezpieczenie do USA ma różną cenę, która zależy od wielu czynników. W Polsce ceny ubezpieczenia do USA zaczynają się od ok. 52 zł za tydzień dla 1 osoby oraz niecałych 207 zł dla rodziny na tydzień. Najlepiej sprawdzić to samodzielnie korzystając z porównywarki ubezpieczeń Kiosk Polis. W ich ofercie jest np. polisa do USA oferująca jeden z najwyższych limitów kosztów leczenia dostępnych na polskim rynku:

Ubezpieczenie do USA oferujące jeden z najwyższych limitów kosztów leczenia dostępnych na polskim rynku.

Ceny świadczeń w USA za serwisem health.costhelper.com. Jeżeli skorzystasz z oferty Kiosk Polis otrzymam drobną prowizję za polecenie. Pieniądze zebrane w ten sposób przeznaczam na opłacenie kosztów prowadzenia bloga. Dziękuję za wsparcie! Pamiętaj, że polecam tylko usługi, z których sam korzystam i je sprawdziłem!

Ceny ubezpieczeń turystycznych w tabeli wyliczone na dzień 6.05.2019 w porównywarce KioskPolis.pl. Przedstawiono rekomendowane zakresy ubezpieczeń turystycznych: minimalne koszty leczenia – 100 000 EUR, dodatkowo: ratownictwo, ubezpieczenie bagażu, OC, NNW, zdarzenia po alkoholu i akty terrorystyczne.