Tanie loty do Nicei z Polski to marzenie każdego. Także moje, bo odkąd wyemigrowałem czasami latam na trasie Gdańsk – Nicea. Tani samolot z Polski do Nicei to jednak przede wszystkim okazja dla turystów, by spędzić wymarzone wczasy na Lazurowym Wybrzeżu. Sprawdziłem zatem na jakie oferty możemy liczyć.

Tanie loty do Nicei niestety nie są częstą ofertą. Dlatego tak popularne są objazdowe wycieczki po Lazurowym Wybrzeżu, które proponują liczne biura podróży. Wiąże się to jednak z koniecznością podróży samochodem lub autokarem, czasami nawet 2 tys. km. Dlatego najlepiej znaleźć tanie loty do Nicei i po zaledwie kilku godzinach zwiedzać atrakcje Lazurowego Wybrzeża. Dodatkową atrakcją będzie z pewnością samo lotnisko w Nicei zbudowane na wodzie, które gwarantuje niesamowite wrażenia podczas lądowania!

Tanie loty do Nicei z kilku miast Polski

Polska ma bezpośrednie połączenie z Niceą od końca marca 2016, kiedy to LOT uruchomił takowe na trasie Warszawa – Nicea. Była już nawet kilka razy Szalona Środa z biletami za ok. 500 zł w obie strony. Takie promocje zawsze cieszą się dużą popularnością.

Loty z Berlina do Nicei

Najtaniej można do Nicei polecieć z Berlina. Tę linię obsługuje easyJet, a z ich oferty korzysta wielu moich znajomych odwiedzających mnie latem i jesienią. Lot z Berlina do Nicei trwa 2 h i jest bezpośredni. Standardowo kosztuje 654 zł w obie strony, ale korzystając z okazji można trafić na bilety w cenie nawet 560 zł i jeszcze taniej. Trzeba oczywiście doliczyć koszt dojazdu do Berlina, ale całość i tak może się opłacać.

Loty z Gdańska do Nicei

Osobiście preferuję połączenia obsługiwane przez linię Lufthansa. Trasę Gdańsk – Nicea, z przesiadką w Monachium pokonuje ona w łącznym czasie ok. 4,5 h, a bilet w standardowej cenie kosztuje ok. 880 zł w obie strony (z bagażem podręcznym). To nie tylko okazja, by skorzystać ze światowej klasy linii lotniczych, ale także mojego ulubionego i nowoczesnego lotniska w Gdańsku. Z Gdańska do Nicei można też znaleźć lot przez Danię. Połączenie Gdańsk – Kopenhaga – Nicea oferuje linia SAS. Łączny czas podróży to niecałe 6 h, a bilet kosztuje ok. 1080 zł w obie strony.

Od wiosny 2016 ruch na trasie Gdańsk – Warszawa – Nicea obsługuje też LOT, ale bilet kosztuje ok. 1260 zł w obie strony. Czas lotu: 4,5 h. Lufthansa pozostaje więc bezkonkurencyjna.

Loty z Warszawy do Nicei

Z Warszawy do Nicei najlepiej latać LOTem, który wznowił bezpośrednie połączenie z Lazurowym Wybrzeżem. Taka podróż kosztuje 830 zł w obie strony i trwa niecałe 2,5 h. Inna możliwość to samolot linii Brussels Airlines z biletem za niecałe 900 zł w obie strony i przesiadką w Brukseli. Czas tej podróży to prawie 6 h. Jest też możliwość podróży z Air France przez Paryż, ale tam trzeba zmienić lotnisko. Bilety są w cenie 826 zł, a całość trwa nieco ponad 7 h. To oczywiście nie wszystkie połączenia na trasie z Warszawy do Nicei. Od końca czerwca 2017 tę trasę obsługuje także Wizz Air.

Loty z Krakowa do Nicei

Najtańszy lot z Krakowa do Nicei znalazłem liniami SWISS. Kosztuje 834 zł i trwa prawie 4 h z przesiadką w Zurychu. Jest także lot przez Wiedeń liniami Austrian. Kosztuje tylko 3 zł drożej, ale trwa prawie 7 godzin. W tym przypadku przesiadka jest we Wiedniu. Z Krakowa warto jeszcze rozważyć lot Lufthansą przez Frankfurt nad Menem za 849 zł oraz przez Monachium za 961 zł. Pierwszy trwa trochę ponad 7 h, a drugi mniej niż 4h.

Loty z Wrocławia do Nicei

Z Wrocławia znalazłem tylko jedno połączenie z Niceą poniżej 1000 zł. To lot Lufthansy za 914 zł trwający prawie 5 h. Przesiadka jest we Frankfurcie nad Menem. Można też lecieć SAS-em za 1097 zł przez Kopenhagę i dotrzeć do Nicei w ciągu niecałych 6 h. W ofercie są oczywiście też inne połączenia różnych przewoźników.

Bardzo mnie ciekawi, jakie połączenie wydaje się tobie najbardziej atrakcyjne pod względem bliskości miejsca zamieszkania i czasu dotarcia do Nicei. W końcu najtańszy lot nie musi oznaczać, że cała podróż będzie najkorzystniejsza cenowo. Daj znać w komentarzu poniżej!

Podane wyżej ceny i kierunki połączeń sprawdzałem w grudniu 2015 w wyszukiwarce lotów Google na termin 10 – 17 maja dla 1 osoby dorosłej.