seaZen – elektryczna łódka bez uprawnień

//seaZen – elektryczna łódka bez uprawnień

seaZen to elektryczna łódka ładowana słońcem, którą można pływać bez końca. W dodatku w zupełnej ciszy, podziwiając piękne okolice półwyspu Cap Ferrat. Rezerwuje się ją online, a pływać może każdy, bo nie potrzeba uprawnień.

seaZen dostarcza niezwykłych wrażeń podczas rejsu po Lazurowym Wybrzeżu. Ta elektryczna łódka jest bezgłośna, baterie są ładowane przez panel słoneczny na dachu, a właściciel nie tylko jest świetnym przewodnikiem, ale przede wszystkim dba o naturę. seaZen można oczywiście wypożyczyć także bez sternika i nie trzeba mieć uprawnień do jej samodzielnej obsługi. Właściciel łódki zaprosił mnie do sprawdzenia, czy to faktycznie takie przyjemne rozwiązanie. Popłynęliśmy zatem w rejs.

seaZen – elektryczna łódka bez uprawnień, którą zwiedzisz Lazurowe Wybrzeże

Wypożyczenie łódki na Lazurowym Wybrzeżu to rewelacyjny sposób zagospodarowania wolnego czasu. Można tak spędzić cały dzień: bujać się na falach, podziwiać nieregularne wybrzeże, opalać się na wodzie i oczywiście kąpać we wspaniałych zatoczkach i zupełnie przezroczystej wodzie. To frajda dla każdego!

Motorówki powodują jednak hałas i smrodzą spalinami. Poza tym na większość łódek trzeba mieć uprawnienia, a na koniec jeszcze zatankować bak. Wszystkie te problemy rozwiązał właściciel firmy seaZen inwestując w całkowicie elektryczną łódkę. Dwa silniki napędzane są prądem z baterii, którą ładuje wielki panel słoneczny na dachu jednostki. Jej pokład to całkiem spory stół, idealny na morski piknik, dwa rzędy siedzeń oraz miejsce do leżenia. Czego trzeba więcej? Niczego, bo nawet uprawnienia nie są konieczne, by wypożyczyć taką łódkę i spędzić na niej miło czas! Na pokładzie jest miejsce nawet dla 8 osób, ale według mnie najwygodniej będzie 4 do 6 osobom.

Podczas mojego rejsu z właścicielem byłem naprawdę zaskoczony, jak dobrze wszystko zostało przemyślane. Płynie się bardzo przyjemnie i w ogóle nie trzeba się martwić o zasilanie. Po dwóch godzinach pływania odstawiliśmy łódkę z baterią naładowaną w 100%! Wszystko za sprawą słońca i spacerowego tempa płynięcia. Można oczywiście „dodać gazu” i poczuć wiatr we włosach, ale bateria i tak się w końcu naładuje, bo przecież słońce na Lazurowym Wybrzeżu świeci przez większą część roku ;-).

Co ciekawe, łódkę można wynająć przez Internet i samodzielnie obsłużyć cały proces wynajmu i zwrotu. Na stronie znajdują się wszystkie potrzebne informacje, łącznie z mini kursem obsługi. Można także skorzystać z instruktarzu na łodzi, a nawet zapisać się do klubu i wynajmować jednostkę o każdej porze dnia i nocy.

Cena wynajmu tej elektrycznej łódki jest zależna od pory roku. Latem jest oczywiście najdrożej, to 295 euro za cały dzień, a przed i po sezonie można pływać już za 185 euro. Dla moich czytelników mam jednak kod zniżkowy! Wystarczy skorzystać z linka seaZen lub podać kod 1714504 przy rejestracji na stronie. Serwis jest także po angielsku. Łódka seaZen cumuje w Beaulieu-sur-Mer.

Co sądzisz o takim sposobie spędzania wolnego czasu? Daj znać w komentarzu poniżej!

2018-02-13T20:37:03+00:00 By |Categories: wakacje na Lazurowym Wybrzeżu|
Pobierz 10 pomysłów na Lazurowe Wybrzeże, które ułatwią Tobie zaplanowanie zwiedzania!
Zobacz od razu >>
close-link
Pobierz darmowy eBook!