Znaleźć tanie hotele w Monako to nie taka łatwa sprawa. Można jednak spędzić noc w księstwie bez wydawania fortuny na Hotel de Paris lub hotel Hermitage. Sprawdziłem więc, gdzie spać w Monako i czy można to zrobić tanio.

Tanie hotele w Monako znaleźć niełatwo. W księstwie nocują przede wszystkim mieszkańcy i bogaci turyści. Reszta zwiedza je za dnia, a nocuje np. w pobliskiej Nicei. Turyści o jeszcze skromniejszych budżetach śpią nawet we Włoszech. Wszyscy jednak wyjeżdżają zachwyceni, bo atrakcje Monako potrafią zaspokoić gusta wielu. Jeśli jednak chcesz chociaż przez kilka dni nie opuszczać Monako i poczuć ekskluzywny klimat księstwa – sprawdź najtańsze noclegi w Monaco!

Tanie hotele w Monako?

Monako to przede wszystkim hotele prestiżowe i znane na całym świecie. Zaliczają się do nich np. stojący obok kasyna Hotel de Paris lub 100 metrów dalej hotel Hermitage. Jest także Metropole Monte-Carlo, Fairmont, przy którym jest słynny bardzo ostry zakręt wyścigu F1 Monaco, a bliżej granicy z Francją od strony Włoch stoi Monte-Carlo Bay Hotel and Resort. Wszystkie one oferują noclegi w prestiżowej dzielnicy Monte Carlo.

Do tej listy drogich i znanych hoteli w Monako dodałbym jeszcze Port Palace z widokiem na Port Herkulesa oraz Le Meridien Beach Plaza tuż przy plaży Larvotto. W tych wszystkich obiektach udało mi się znaleźć nocleg na jedną noc w cenach od 168 euro do 461 euro, z uwzględnieniem promocji oraz z wyprzedzeniem min. 3 miesiące. Musicie zatem przyznać, że tanio nie jest. Warto jednak dodać, że w Le Meridien Beach Plaza cena w promocji była obniżona aż o 30%, a jest to hotel mający 4 gwiazdki.

Jak zatem znaleźć tanie hotele w Monako, jeśli koniecznie chcesz spać w księstwie, zamiast dojeżdżać z Nicei lub Menton?

Monako – hotele na turystyczną kieszeń

Jest kilka obiektów, które mogą cię zainteresować. Pamiętaj jednak, że średnia cena za nocleg i tak będzie znacznie wyższa niż np. w Nicei (zobacz: Nicea – hotele). Pierwszym z nich jest obiekt Apartaments Monaco leżący tuż przy francuskim miasteczku Beausoleil. Do wyboru masz tu małe studio z widokiem na morze, apartament z dwiema sypialniami i jeszcze jeden z trzema. Nie jest to hotel, a raczej prywatne mieszkania przerobione na obiekty turystyczne. Na Lazurowym Wybrzeżu jest wiele takich ofert. Za noc w tym obiekcie zapłacisz od 98 euro.

Drugi obiekt to hotel mający 2 gwiazdki i leżący w ścisłym centrum Monako – Hotel de France. Jego lokalizacja jest idealna – prawie u podnóża wzgórza ze Starym Miastem, tuż obok placu ze straganami i zaledwie 5 min. spacerem od portu. Hotel leży tuż przy dworcu kolejowym (pociągów nie słychać, bo jeżdżą pod ziemią). Najtańszy nocleg znalazłem tu za 115 euro.

Jedynie 100 metrów od tego obiektu znajduje się inny hotel, który warto rozważyć na nocleg w Monako. To Hotel Ambassador-Monaco. Ten obiekt ma 3 gwiazdki, a najtańszy nocleg znalazłem tu za 130 euro. Na koniec proponuję jeszcze sprawdzić Hotel Columbus Monte Carlo. Mimo nazwy leży on w dzielnicy Fontvieille, ale to bardzo ładna okolica. Hotel ma 3 gwiazdki i prywatny basen. Ceny za nocleg od 160 euro w promocji, więc nie należy do najtańszych. Jest to jednak obiekt „na poziomie”, a w sąsiedztwie mieszka wielu bogatych ludzi ;-).

Beausoleil to nie Monako!

Na koniec jeszcze mała ciekawostka. Otóż jak już wspomniałem, Monako graniczy z francuskim miasteczkiem Beausoleil. Granica ta jest w zasadzie niewidoczna. Można spacerować uliczką w pobliżu kasyna w Monte Carlo i nie zauważyć nawet, że to już Francja! Z tego też powodu niektórzy nocują w hotelu w Beausoleil i nie wiedzą lub udają, że są w Monako ;-). Sprawdź mój artykuł: hotele w Beausoleil i zobacz, czy można tam przenocować taniej, niż w księstwie.

Jeżeli moje propozycje nie przypadły tobie do gustu, sprawdź też inne hotele w Monako i okolicy:Booking.com