Paryż obsługują trzy lotniska, na których lądują turyści z Polski: Roissy-Charles de Gaulle, Orly i Beauvais-Tillé. Jak dojechać do centrum Paryża z każdego z nich? Wszystkie informacje znajdziesz właśnie tutaj!

Jak dojechać do Paryża z lotniska Roissy-Charles de Gaulle, Orly i Beauvais-Tillé? Do dyspozycji masz pociągi i autobusy, każdy w innej cenie. Wszystkie informacje znajdziesz w tym artykule.

Jak dojechać do Paryża z lotniska Roissy-Charles de Gaulle?

Główne lotnisko Paryża i największe we Francji jest obsługiwane przede wszystkim przez kolejkę RER. Z lotniska Roissy-Charles de Gaulle do Paryża dojedziesz linią RER B, która do stacji Gare du Nord jedzie 31 min. Bilet kosztuje 10,30 euro.

Druga możliwość to autobus Roissybus, który łączy lotnisko z Paryżem, a kurs kończy tuż obok Opery Garnier. Kurs trwa ok. 60 – 75 min. i kosztuje 12,50 euro. Autobus jeździ co 15 – 20 min.

Jak dojechać do Paryża z lotniska Orly?

Dojazd do Paryża z lotniska Orly jest najwygodniejszy kolejką Orlyval oraz RER B. Orlyval odjeżdża co kilka minut sprzed obu terminali i dojeżdża na stację Antony. Tam wystarczy przesiąść się na kolejkę RER B w kierunku lotniska Charles de Gaulle i wysiąść na dowolnej stacji w centrum Paryża. Bilet na ten przejazd ważny w obu kolejkach kosztuje 12,10 euro i można go kupić w kasie na lotnisku. Warto wiedzieć, że Orlyval to skład bez maszynisty, jeździ automatycznie.

Druga możliwość to dojazd autobusem Orlybus, który łączy lotnisko ze stacją metra Denfert-Rochereau w Paryżu. Zaraz obok znajdują się słynne katakumby Paryża. Bilet kosztuje 8,70 euro, a czas podróży to 25 – 35 min, w zależności od korków. Autobus odjeżdża sprzed obu terminali lotniska co 8 – 15 min.

Jak dojechać do Paryża z lotniska Beauvais-Tillé?

Lotnisko Beauvais leży najdalej od Paryża i jest wykorzystywane przede wszystkim przez tanie linie lotnicze. Z Beauvais można dojechać do Paryża autobusem rejsowym, który kosztuje 17 euro i jedzie ok. 75 min. Trasę kończy na przystanku Porte Maillot w Paryżu. Bilety kupione online na stronie aeroportbeauvais.com będą nieco tańsze.

Paryż w weekend lub 5 dni – sprawdź przewodnik po mieście !