Internet we Francji podczas wakacji to chyba najczęściej poruszana kwestia przez czytelników przewodnika. Nie dziwię się, bo w końcu smartfon najbardziej przydaje się podczas urlopu, ale tylko kiedy jest online. Dlatego sprawdziłem oferty na internet mobilny we Francji.

O internet we Francji pytacie mnie regularnie, więc w końcu przygotowałem zestawienie dostępnych ofert na kartę. Mam abonament we francuskim Orange, a w ramach oferty mogę wykorzystać 3 GB danych w wielu krajach na całym świecie, także w Polsce. To świetne rozwiązanie, bo dzięki temu jestem stale online. Ale co zrobić kiedy nie ma się takiego pakietu w swojej ofercie, a chce spędzić wakacje we Francji? Telefon przyda się tu świetnie w roli tłumacza, bo francuski nie jest w Polsce popularnym językiem. Można też łatwo ustalić trasę przejazdu komunikacją miejską lub zamówić przejazd Uber (zgarnij wcześniej ode mnie kod na darmowy przejazd!). Warto także mieć dostęp do mojego przewodnika ;-). Możliwości jest wiele, ofert znacznie mniej.

Tytułem wstępu dodam jeszcze tylko, że długo zwlekałem z tym tematem, ale ostatecznie do sprawdzenia ofert przekonał mnie Michał Sadowski z Brand24 tym pytaniem na fejsie:

Kto się orientuje jak jest we Francji z internetem na kartę prepaid? Można na stacjach benzynowych dostać? Jakie firmy oferują? Ktoś korzystał?

Opublikowany przez Michal Sadowski na 10 marca 2016

Ominęło mnie tyle fejmu, że do dzisiaj nie mogę sobie wybaczyć ;-) …

Internet we Francji w Twojej komórce

Poniżej znajdziesz najpopularniejsze oferty internetu mobilnego na kartę, z których możesz skorzystać we Francji. Musisz jednak wiedzieć, że karty SIM są we Francji rejestrowane. To znaczy, że trzeba pokazać dokument tożsamości (dowód lub paszport), by takową kupić.

Czasami możesz znaleźć karty SIM z dostępem do internetu na stacji benzynowej lub w kiosku z gazetami. Ale uwaga! Takie karty SIM kupisz bez dowodu lub paszportu, a w celu aktywacji oferty trzeba zadzwonić i przez telefon podać swoje dane. To rozmowa z człowiekiem, najczęściej po francusku. Może więc być pewnym wyzwaniem dla wielu turystów. Pracownica kiosku w Nicei zdradziła mi, że ma przez to wiele problemów z turystami, którzy po zakupie błagają ją, by dzwoniła w ich imieniu.

Internet we Francji: (na kartę)

  • Orange. Oferta nazywa się La carte prépayée Mobicarte, a zwrot oznaczający, że to umowa czasowa, bez zaangażowania to sans engagement. W ramach tej oferty możesz kupić kartę SIM za 3,9 euro, a następnie doładować ją za 5, 10 lub 20 euro. Dostaniesz wtedy odpowiednio 300 Mb, 1 Gb lub 3 GB internetu, a okres ważności to kolejno 1 tydzień, 2 tygodnie lub miesiąc. Kartę kupisz w prawie każdym salonie Orange. Moim zdaniem oferta 10 euro za 1 GB jest warta rozważenia. Sprawdź szczegóły na stronie boutique.orange.fr.
  • SFR. W ofercie tego operatora jest karta SIM bez telefonu z internetem o pojemności 200 Mb, 1 GB i 4 GB. Doładowanie kosztuje 5, 10 i 35 euro, a termin ważności to odpowiednio 2 dni, 10 dni, miesiąc. Jest jeszcze oferta WELCOME, w ramach której za 15 euro (plus 9,99 euro za SIM) dostajesz 1 GB danych, 1 h połączeń z Francji oraz 500 SMS. Pakiet jest ważny 10 dni. Na stronie operatora napisano, że taki pakiet można kupić w punktach tabacco (czyli wszędzie tam, gdzie sprzedają papierosy), Relay oraz w salonach firmowych. Szczegóły: sfr.fr.
  • Bouygues. W ramach oferty B&YOU za 14,99 euro na miesiąc* dostajesz m.in. 1 GB internetu, a za 19,99 euro 5 GB. Znacznie więcej możliwości cenowych znajdziesz na stronie bouyguestelecom.fr. *Operator podaje ceny za miesiąc także przy ofertach bez zaangażowania. Zakładam, że w takim wypadku można wypowiedzieć umowę w każdej chwili (i pewnie trzeba to zrobić przed powrotem z Francji). Przy okazji zapytam o to w salonie.
  • Free. Za 19,99 euro dostajesz m.in. 3GB internetu w 3G oraz 50 GB internetu w 4G. Trzeba jednak podpisać umowę na miesiąc, a później ją wypowiedzieć. Mają też ofertę za 2 euro, ale internetu w tym 50 Mb, więc mniej niż kot napłakał. Szczegóły: mobile.free.fr.
  • Le French Mobile. 1 GB internetu za 19 euro na 30 dni. Kartę SIM w trzech rozmiarach zamawiasz online, a wysyłka do krajów Unii Europejskiej jest za darmo. Szczegóły: lefrenchmobile.com.

W ofercie tych operatorów są oczywiście także inne konfiguracje cenowe, ale skupiałem się wyłącznie na samym internecie w telefonie. Pominąłem też najmniejsze pakiety typu 20 lub 100 Mb. Dodam jeszcze tylko, że korzystając z powyższych pakietów dostajesz też dostęp do licznych hot-spotów wifi tych operatorów.

Roaming we Francji

Nie ma jednak co ukrywać, że najlepiej jechać na wakacje z własnym operatorem i numerem, który znają wszyscy znajomi. Nie trzeba bawić się wtedy w wymianę kart SIM w telefonie i marnować czasu na szukanie salonu sprzedaży. Roaming we Francji jest w ofercie polskich operatorów. Być może któryś z nich zechce zaprezentować tu swoją ofertę i tym samym wesprzeć rozwój mojego bloga ;-).

Znasz inne oferty na internet we Francji? Podziel się nimi w komentarzu poniżej!

Podobało się? Oceń wpis:

(16 votes, average: 4,81 out of 5)
Loading...