1524€ wydaliśmy podczas tygodniowego zwiedzania Korsyki Wschodniej. Ile kosztują wakacje na Korsyce? Ile trzeba wydać na noclegi, a ile na samochód? Oto podsumowanie naszych kosztów.

Wakacyjny budżet zawsze jest ograniczony, dlatego pytanie o koszty zwiedzania należy do podstawowych podczas planowania wczasów. Na tygodniowe zwiedzanie Korsyki Wschodniej wydaliśmy 1524€, a szczegółowy podział kosztów znajdziesz poniżej. Dowiesz się z niego m.in. ile kosztują noclegi na Korsyce, ile można wydać na atrakcje, zakupy, restauracje oraz parkingi. Nie ma tu jedynie kosztu promu na Korsykę, ponieważ partnerem naszej wyprawy była firma Corsica Ferries. Możesz jednak sprawdzić, ile kosztuje przeprawa na wyspę w artykule Prom na Korsykę.

Koszt zwiedzania całej Korsyki opublikujemy w najbliższych tygodniach aktualizując ten artykuł.

Jeżeli zastanawiasz się, jak płacić na Korsyce, to dodam jeszcze tylko tytułem wstępu, że prawie wszędzie przyjmują płatności kartami. Na pewno warto mieć w portfelu lub kieszeni nieco gotówki, ale płatności kartą są dość powszechne. Podczas zagranicznych wakacji przydaje się szczególnie karta Revolut, którą możesz otrzymać za darmo, bez miesięcznych opłat.

Ile kosztuje zwiedzanie Korsyki? Wakacyjny budżet

Nasz road trip po Korsyce odbywa się w dwóch etapach: najpierw objechaliśmy Korsykę Wschodnią, a Korsyka Zachodnia wciąż przed nami (w najbliższych tygodniach). Poniższa tabela uwzględnia oba wyjazdy. Pamiętaj jednak, że nie zwiedzamy budżetowo. Podczas wakacji jadamy w restauracjach, jeśli mamy na to ochotę, wybieramy wygodne hotele średniej klasy i zwiedzamy płatne atrakcje. Oznacza to, że możesz spędzić wakacje na Korsyce taniej niż my oraz oczywiście drożej. Wszystko zależy od własnych wyborów.

Oto wydatki dla dwóch osób zwiedzających Korsykę własnym autem:

Pozycja Korsyka Wschodnia Korsyka Zachodnia Razem
Noclegi 671,40€ wkrótce 671,40€
Restauracje 440€ wkrótce 440€
Zakupy 229,41€ wkrótce 229,41€
Paliwo 83,82€ wkrótce 83,82€
Atrakcje 58,60€ wkrótce 58,60€
Parkingi 40,80€ wkrótce 40,80€
RAZEM 1524,03€ wkrótce 1524,03€

Opis poszczególnych kategorii z wydatkami:

  • Noclegi – noclegi w hotelach i apartamentach podczas pobytu. Tę kategorię szczegółowo opiszę niebawem w osobnym artykule.
  • Restauracje – w tej kategorii znajdują się obiady i kolacje w restauracjach i barach, ale także śniadania hotelowe, drinki i przekąski w lokalach oraz napiwki. Za pełne dania w restauracjach płaciliśmy od ok. 20 euro do nawet 70 euro za dwie osoby. Najtaniej można zjeść w piekarniach zamawiając np. kanapki lub kawałek pizzy.
  • Zakupy – zakupy spożywcze, drobne pamiątki, alkohol kupowany w sklepie.
  • Paliwo – benzyna do naszego Citroena C3 III z 2018 r., który pali średnio ok. 6,6 l/100 km. Są tu także koszty mycia samochodu na myjniach. Po kilku dniach jeżdżenia po wyspie auto wyglądało jakby dopadła je burza piaskowa.
  • Atrakcje – płatne wejścia do muzeów, na punkty widokowe, rejsy statkiem. W tej kategorii nie ma dużo wydatków, ponieważ do wielu miejsc wpuszczają nas za darmo na podstawie legitymacji prasowych.
  • Parkingi – parkujemy zawsze w oficjalnych miejscach i blisko atrakcji. Dzięki temu nie tracimy czasu na długi spacer do atrakcji, a także zyskujemy większą pewność, że auto będzie tam, gdzie je zostawiliśmy. Niestety parkingi są na wyspie drogie i wszędzie płatne. Wszystkie najładniejsze plaże mają płatne parkingi (zwykle ok. 5 euro za dzień).

To nasze pełne koszty zwiedzania Korsyki. Pamiętaj, że jechaliśmy swoim autem i nie płaciliśmy za rejs promem. Jeżeli masz jakieś pytania lub chcesz podzielić się dla porównania kosztami swojej podróży po Korsyce, zapraszam do komentowania poniżej!