Szkocja dawniej była królestwem, a obecnie jest częścią Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Słynie z deszczowej pogody, whisky i kamiennych zamków.

Szkocja to wyjątkowa kraina, która jest idealnym regionem na urlop. Oferuje atrakcje naturalne, piękne miasta i kontakt z miłymi ludźmi. Trzeba być jedynie przygotowanym na bardzo zmienną pogodę oraz stosunkowo kiepskie jedzenie. Cała reszta zapewni przyjemne doświadczenia.

Zobacz od razu: kompleksowy i darmowy przewodnik po Szkocji !

Szkocja i jej atrakcje

Stolica Szkocji – Edynburg to miejsce, od którego najlepiej rozpocząć swoją przygodę z tym regionem. Miasto ma wyjątkowy urok i mnóstwo atrakcji. W Edynburgu można spędzić weekend albo i dłużej i nie będzie to nudny czas. Do najpopularniejszych atrakcji miasta należą chociażby: zamek w Edynburgu, Stare Miasto, Pałac Holyrood należący do królowej, wygasły wulkan w centrum – Arthur’s Seat.

Również Glasgow – największe miasto Szkocji, oferuje wiele ciekawych atrakcji. Z miasta typowo przemysłowego, które jeszcze niedawno było stosunkowo niebezpieczne i nieciekawe turystycznie, przerodziło się ono w wartą odwiedzenia metropolię. Dwa uniwersytety zapewniają miastu dopływ studentów, którzy odmładzają je i nadają mu nowy charakter.

Miasta, zamki i piękne kamienne budynki to ciekawe atrakcje Szkocji. Nie można jednak pominąć szkockiej przyrody, która gwarantuje niepowtarzalne krajobrazy. Tereny leżące na północ od Edynburga i Glasgow to wyjątkowe miejsce na mapie Wielkiej Brytanii. Słynne Highlandy jak magnes przyciągają turystów szukających ciszy i bliskiego kontaktu z naturą. Do miejsc szczególnych, obfitujących w wyjątkowe widoki należy zaliczyć chociażby Wyspę Skye, ale są tu również tak osławione atrakcje jak jezioro Loch Ness.

Przewodnik po Szkocji

LazurowyPrzewodnik.pl to przewodnik po wielu ciekawych miejscach na świecie. Nie znajdziesz tu jednak Szkocji, bo przewodnik po Szkocji współtworzę na innym blogu. Jeżeli chcesz poznać wszystkie szkockie atrakcje, ciekawe miasta Szkocji i porady dla turystów, odwiedź koniecznie przewodnik po Szkocji.

Na blogu Szkocki.pl znajdziesz informacje, które ułatwią tobie zaplanowanie zwiedzania Edynburga i innych ciekawych zakątków Szkocji. Wszystkie opisane miejsca widzieliśmy na własne oczy, a publikowane informacje stale aktualizujemy.